Спочивай із миром, раба Божа Регіна!

Спочивай із миром, раба Божа Регіна!

«Канонічний» піп із с. Озеро Ківерцівського р-ну відмовився відспівати 9-річну дівчинку, й це сьогодні, 5 вересня 2018 р., замість нього зробив святий отець із сусіднього с. Гайове!

 

Як уже повідомляла «Волинська газета», у с. Озеро Ківерцівського р-ну настоятель Свято-Покровського храму УПЦ Московського патріархату отець Михайло Журомський відмовився поховати 9-річну Регіну Чужук, бо та… хрещена в УПЦ Київського патріархату.

Голова облдержадміністрації Олександр Савченко прокоментував вчинок священика так:

«Гірка ситуація. Я пам’ятаю аналогічну історію з Запоріжжя, коли не хотів священик відспівувати дитину, хрещену у Київському Патріархаті. Я не можу судити священиків – я не їхній суддя, але мені здавалось, що церква – це осередок людяності, добра, інтелігентності. Будемо зустрічатися з вищими сановниками, будемо обговорювати ситуацію. Я таких речей не розумію і не маю права прощати. Ця подія не залишиться нез’ясованою. Якщо будь-які ритуали не спрямовані на людяність, геть їх з України! Також це ще одне свідчення того, що Томос, який підтримав Президент України та абсолютна більшість місцевих на Волині є необхідним. Інституції, навіть ті, які не є державними, але впливають на душі та свідомість громадян не повинні існувати на території держави, якщо вони не сповідують християнську мораль».

Окрім того, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області висловив свої співчуття родині з приводи втрати дитини.

І ось наші кореспонденти учора побували  в с. Озеро, де поспілкувалися з родичами померлої 9-річної Регіни. Лікувалася  дівчинка в дитячій інфекційній лікарні обласного центру. На жаль, медицина виявилася безсилою перед страшною недугою. Регіна Чужук  – найстарша дитина у багатодітній сім’ї, де лишилося ще семеро меншеньких. Діти ростуть без батька, ними опікується мама Марта Володимирівна, допомагає також бабуся Ганна Анатоліївна, з якою ми спілкувалися і через яку висловили щирі співчуття родині у зв’язку з такою непоправною втратою малолітньої дівчинки.

– Ніяких претензій до нашого сільського священика я не маю і прощаю йому його вчинок, – щиро мовить Ганна Чужук.  – Сказав, що в якій церкві хрестили, то в тій хай і ховають.

Саме так гласить християнська мораль. Це наука від Ісуса Христа. Коли про неї пам’ятають прості віряни, то чому забувають окремі священики? У чому вина 9-річної Регіни, яку хрестили в іншій церкві? Відмова від поховання – це злочин морального плану. Більшого гріхопадіння й придумати не можна! Вчинком сільського священика, котрий, до речі, бачив не одну смерть на афганській війні, родичі ромської національності обурені до глибини душі. Вони не приховують, що хотіли йти до отця Михайла та «розібратися» з ним... Чим це могло скінчитися, передбачити не важко.

«Добре, – вказують на молодого чоловіка Романа Чужука, – що він нас стримав. Чому так з нами поступили, ми що не люди, чи іншого сорту?».

Запитання цілком резонні. У конфлікт на етнічному ґрунті могли втягнутися й інші жителі села. Наслідки могли бути плачевні. Добре, коли знаходиться хоч б одна мудра голова та відразу гасить запаленого сірника...

Коли ми учора о 12.00 приїхали, церква в селі була закритою. Одна з жінок поінформувала, що зранку  в Озері відбулися збори парафіян, на яких отець Михайло заявив, що ніякої відмови, мовляв, не було. До нього ніхто з родичів новоспочилої не приходив, лише телефонували. Погодьтеся, виправдання більш, ніж дивне. Якби воно йшло від першокласника, то це було б резонно. У вустах священика – смішно.

– Нікого з нас на ці збори не запросили, – гнівно заявляли роми. – Ми ж так само ходимо до церкви, молимося одному Богові, то чому така дискримінація?

Відповісти щось на цей справедливий закид важко. Голова місцевої сільської ради Юрій Беденюк, із яким ми поспілкувалися у телефонному режимі, вважає, що чогось особливого не сталося. Парафія у селі хороша. З моральної точки зору священик повівся неправильно.  Та адміністративного впливу на нього він не має ніякого.
Малолітню Регіну поховали  учора на місцевому кладовищі. Обряд провів священик УПЦ Київського Патріархату з сусіднього с. Гайове отець Олег Чвир. А «канонічний» ортодокс Михайло Журомський залишився в себе вдома…
Сергій ШРАМЧУК,

Олег ЛОКАЧУК.

На фото Олега ЛОКАЧУКА: фойє школи в с. Озеро, де новоспочила 9-річна Регіна Чужук більше ніколи не розмістить свого дитячого малюнка…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (226) - 44.5%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (150) - 29.5%