Сторінками минулого 06.09.2018

Сторінками минулого 06.09.2018

95 років тому
Пани і неуцтво
«Польські пани свідомо тримали український народ у темноті й неуцтві, щоб було легше його експлуатувати. Наприклад, у 1923 р. в с. Овадне (нині Володимир-Волинського р-ну) з 580 чоловік населення 422 були українці. Та, незважаючи на це, викладання в початковій школі велося польською мовою».
(«Радянська Волинь», 1949 р.).

75 років тому
Ліквідація обергруппенфюрера
«Особливо великий успіх випав на долю загону УПА  «Помста Полісся», який діяв у Ковельському р-ні під проводом Олексія Шума («Вовчак»). Німецький тижневик «Берлінер ілюстрірте цайтунг» від 30 травня 1943 р. на першій обкладинці помістив обрамлений чорною смугою портрет обергруппенфюрера СА. Далі – побиті авта, розкидані трупи. Під цим скупа інформація: «Шеф штабу штурмових загонів СА обергруппенфюрер Віктор Люце випадково загинув в автомобільній катастрофі на Сході». Насправді ж повстанці з відділів «Крилатого» і «Кубіка» неподалік спаленого гітлерівцями села Кортеліси на шосе Ковель-Брест організувала засідку, в результаті чого було ліквідовано Віктора Лютце і ще чотирьох німецьких старшин».
(«Інформатор», 1943 р.).

60 років тому
Племінні Затурці
«Переконавшись у перевагах колгоспного будівництва, 37 бідняцьких дворів у 1948 р. об’єдналися в артіль. У лютому 1951 р. до колгоспу приєдналася артіль імені Чапаєва  села Юзівки, і невдовзі тут нараховувалося вже 780 колгоспників, а коли весною 1958 р. до господарства долучилися селяни з колгоспу «Більшовик» (с. Великий Окорськ), то тут вдалося зібрати по 15,3 центнера зернових із гектара. Тож невдовзі колгосп «Росія» став одним із найкращих в області, а на його базі відкрили обласну племінну станцію великої рогатої худоби».
(«Радянська Волинь», 1958 р.).
На фото з архіву: племінна станція колгоспу «Росія» в с. Затурці.

5 років тому
Мудрість Ігоря Єремеєва
Позафракційний народний депутат України від Маневицького округу №23 Ігор Єремеєв повідомив, що вніс на розгляд парламенту законопроект про скасування обов’язкового техогляду на трактори і комбайни. «Це ж нонсенс: ТО на легкові автомобілі для селян відмінили, а на сільгосптехніку – залишили!».
(«Волинська газета», 2013 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (232) - 44.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.5%