Кут Бандери: гострий, прямий чи глухий?

Кут Бандери: гострий, прямий чи глухий?

Чому меморіальна дошка в м. Луцьку на честь провідника однієї з гілок ОУН Степана Бандери опинилася на розі житлового будинку в зовсім непримітному та непривабливому місці?

 

Як відомо, з десяток років тому в обласному центрі вул. Суворова перейменували на честь Степана Бандери. З цієї нагоди на розі будинку №4 по вул. Винниченка прикріпили меморіальну дошку. Щоправда, з цією справою надто поспішали, тому навіть пройти до цього місця – проблематично. Та й стіна, де її прикріпили, не витримує жодної критики в естетичному плані: Степан Бандера дивиться на людей з-під труби для відведення води з даху житлового будинку, а власник квартири на першому поверсі протягнув через неї телевізійний кабель.

Що сюди рідко навідуються послідовники Степана Бандери свідчить і старий полімерний букет, і сині та жовті стрічки, обляпані фарбою та потріпані негодою…

До речі, гострі дискусії точилися і щодо місця розташування пам’ятника духовному лідеру українських націоналістів. Першопочатково пропонувалося його встановити у невеличкому скверику на розі вул. Степана Бандери і Винниченка. Але гору взяв другий варіант, і бетонний постамент спорудили на пр-ті Соборності біля РАГЦу. Щоправда, самого монумента там немає й досі, і в чому причина зволікання з будівництвом – невідомо.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: ріг будинку з дошкою на честь Степана Бандери.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (226) - 44.5%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (150) - 29.5%