У парламент – за внутрішнім покликом!

У парламент – за внутрішнім покликом!

Голова фракції «УКРОП» у Волинській обласній раді Вячеслав Рубльов: «Новий виборчий кодекс – це відмова від «сліпого голосування».

 

Про можливість прийняття нового виборчого законодавства, переваги та недоліки мажоритарної системи та про те, які перспективи виборчий кодекс відкриє для молодих політиків в ефірі телеканалу «Аверс» розповів голова фракції «УКРОП» у Волинській обласній раді Вячеслав Рубльов.

За словами депутата Волинської обласної ради, зміни у виборчому законодавстві назріли уже давно.

«Пригадаймо, передвиборчі обіцянки діючого президента, який обіцяв, зміну виборчої системи. Однак, це питання і надалі залишається поза увагою. Попри те, що прийняття нового виборчого законодавства відстоює не лише «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», а й багато інших політичних сил, які прагнуть прозорості та відкритості», – зазначив Вячеслав Рубльов.

Прес-служба Волинського УКРОПу у цьому сенсі нагадала, що у листопаді 2017 р. 226 депутатів у першому читанні прийняли виборчий кодекс, у якому мають бути відкриті виборчі списки.

«Нині у нас змішана система: є мажоритарні округи, є партійні списки. Списки, як правило, закриті. В кращому випадку люди знають перші десять осіб. Фактично ми голосуємо за кота у мішку, тому що не знаємо, хто йде у парламент, і які цілі переслідує. Відкриті списки дозволять водночас відкинути і мажоритарну систему, і відмовитися від «сліпого голосування», а в парламент потраплятимуть ті люди, які мають найвищий рівень довіри у громадян», – розповів Вячеслав Рубльов.

Нове законодавство передбачає поділ території України на 27 виборчих округів. За умови прийняття нового виборчого кодексу у мажоритарній системі просто не буде необхідності.

«На Волині було 5 мажоритарних округів, за новою системою їх не буде. Натомість буде лише один. Депутати від різних партій боротимуться за голоси виборців. Ця система буде подібною до тієї, яку ми вже проходили на виборах до органів місцевого самоврядування у 2015 р. Сьогоднішні ж депутати-мажоритарники, особливо, коли вони не представляють якусь політичну партію, заходять у провладні фракції. Ми повинні розуміти, що ці депутатські групи переслідують зовсім інші інтереси. Вони завжди будуть співпрацювати із владою, хто б її не представляв», – зазначив депутат.

Що стосується партійних списків, то за словами очільника волинського УКРОПу, усе залежатиме від того, як кандидат у депутати працюватиме із виборцями, а не від того під якою нумерацією його прізвище стоятиме у списку, з 20 сходинки у рейтингу він зможе піднятися на перше місце виключно завдяки виборцям.

«Багато депутатів Верховної Ради з каденції в каденцію повертаються у парламент, а люди навіть і не знають, що саме вони за цей період зробили. Рівень довіри до Верховної Ради сьогодні, напевно, найнижчий в історії України. І це свідчить про те, що сьогоднішня Верховна Рада потребує змін, які можуть настати із прийняттям нового виборчого законодавства»,  – переконаний Вячеслав Рубльов.

Такі жадані зміни торкнуться і п’ятивідсоткового бар’єру. Його пропонують замінити на чотиривідсотковий. Прикладом, що красномовно свідчить про доцільність таких змін депутат вважає випадки, коли політична сила набирала 4,9% і не проходила до парламенту, і люди, які віддали свої голоси представникам цієї партії залишалися без своїх представників у парламенті.

«Вірю, що акція 6 вересня спонукає депутатів і голову Верховної Ради винести це питання прийняття нового виборчого кодексу на порядок денний. Переконаний, що люди, які пережили Революцію Гідності зробили відповідні висновки, і відтепер віддаватимуть свої голоси за тих людей, які готові працювати з людьми, змінювати їхнє життя на краще. Варто розуміти, що коли нові політичні сили зайдуть у парламент, то головним їхнім завданням буде показати результати своєї роботи і в округах, і в законотворчій діяльності.  У нас є такі політики, серед них Ігор Гузь, Ірина Констанкевич, адже вони відвідують школи, ФАПи, контактують із головами ОТГ та самими мешканцями сіл та міст свого округу. Нова виборча система дозволить багатьом гідним людям прийти у парламент не за списками чи домовленостями, а за внутрішнім покликом», – підсумував Вячеслав Рубльов.

Наш кор.

На фото прес-служби Волинського «УКРОПу»: Вячеслав Рубльов у студії телеканалу «Аверс».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (226) - 44.5%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (150) - 29.5%