«Я МАЮ ПРАВО!»

«Я МАЮ ПРАВО!»

У школах області проходять уроки, де правники вчать дітей, як протистояти булінгу

Сьогодні керівник юстиції Волині Олег Тимченко спільно із директором Регіонального центру з надання БВПД Наталією Смолярчук зустрівся із учнями ЗОШ І-ІІІ ст. №27 міста Луцька.

Керівники розповіли школярам про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!». Йшлося також про таке негативне явище як булінг. Олег Тимченко розповів присутнім про їх основні права та механізми захисту в разі порушення. Приємно відзначити, що діти проявили свою зацікавленість у розмові та неабиякі знання щодо захисту своїх прав.

А до учнів 9-В класу Луцької гімназії № 4 імені Модеста Левицького завітали головні спеціалісти відділу персоналу Головного територіального управління юстиції у Волинській області Ірина Клехо та Оксана Боярчук. Вони провели урок  на тему «Захист прав дитини». Учням розповіли про спектр прав дитини, зокрема про можливості працевлаштування неповнолітніх та юридичну відповідальність осіб, молодших 18 років.

Цього тижня  в усіх закладах загальної середньої освіти краю на виконання Указу Президента України від 14.11.2017 № 361 «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правоосвітницького проекту «Я маю право!», розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 № 155 «Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації правоосвітницького проекту  «Я маю право» та, враховуючи необхідність впровадження освіти у сфері прав людини у систему формальної освіти, зокрема в частині  Загальнодержавної програми  з освіти в сфері прав людини, задля формування в дітей навичок та вмінь відстоювати та захищати свої права, проводяться тематичні уроки«Я маю право».  

До уроків окрім фахівців органів юстиції, освіти, системи безоплатної правової допомоги залучаються також установи та організації, що опікуються питаннями захисту прав дитини.

Найактивнішу участь у проведенні цих заходів беруть працівники юстиції Волині. За дорученням  начальника головного територіального управління юстиції в області Олега Тимченка з метою охоплення усіх шкіл міста Луцька з числа працівників апарату Управління створенні групи, а в регіонах відповідні акції проведуть відділи державної реєстрації актів цивільного стану.

– Проведення тематичних уроків «Я МАЮ ПРАВО!» дасть змогу у цікавій інтерактивній формі розповісти учням про те, які права гарантуються кожному, як їх реалізувати та захистити у разі порушення та залучити до цієї акції якомога більше учнів, – відзначив начальник головного територіального управління юстиції в області Олег Тимченко.

Нагадуємо, що отримати юридичну допомогу, від первинної консультації до захисту прав у суді, діти можуть через систему органів безоплатної правової допомоги. Адресу найближчої установи можна дізнатися за номером 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України).

Наш кор.

На фото: під час зустріч зі школярами ЗОШ І-ІІІ ст. №27 міста Луцька..

                                            

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (226) - 44.5%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (150) - 29.5%