Мітинги в Росії: Кремль демонструє свавілля

Мітинги в Росії: Кремль демонструє свавілля

9 вересня в країні-агресорці проводилися місцеві вибори. Але основні події розгорнулися не на виборчих дільницях, а на вулицях та площах. Росіяни на заклик опозиціонера Алєксєя Навального вийшли протестувати проти запровадженої з ініціативи президента РФ Владіміра Путіна «пенсійної реформи», яка примушує осіб літнього віку працювати на 5 років довше.

 

Кремль не додумався ні до чого іншого. Як спочатку затримати всіх потенційних координаторів мирних протестів. Потім місцева влада в останній момент почала скасовувати раніше видані дозволи на маніфестації. А коли люди таки вийшли в Москві, Санкт-Петербурзі, Хабаровську, Іркутську та інших містах, то кинула проти мирних громадян екіпірованих до зубів поліцаїв, які кидали в автозаки та переобладнані під тюрми на колесах автобуси кожного, хто тримав у руках хоча б якийсь плакат…

З цього приводу речник ЄС оприлюднив заяву, яку розповсюдила прес-служба Представництва Європейського Союзу в Україні.

«У неділю, 9 вересня, у Російській Федерації проходили мирні протести. Під час їхньої підготовки було заарештовано кількох організаторів. А 9 вересня затримано понад тисячу протестувальників. В окремих ситуаціях російська влада застосувала проти них силу. Ці дії перешкодили здійсненню права на свободу вираження поглядів, об'єднання та мирних зібрань. А це – засадничі права людини. Вони закріплені у російській конституції, а також у Загальній декларації прав людини. Окрім того, затримання багатьох журналістів суттєво підриває здійснення права на свободу вираження поглядів. Вільні медіа є життєво важливими, і їх слід захищати».

Європейський Союз очікує від російської влади повного дотримання  міжнародних зобов’язань Росії, зокрема в рамках Ради Європи та ОБСЄ.

«Вона має захищати ці засадничі права, а також негайно звільнити мирних протестувальників та журналістів», – говориться в повідомленні.

Слід зазначити, що серед затриманих під час мирних протестів у найбільших містах Росії є навіть неповнолітні.

У той же час деякі українські аналітики вважають, що ці протести росіян далі захисту меркантильних інтересів не підуть. В усякому випадку, вигуки про відставку Владіміра Путіна лунали. А от жодного заперечення, що «Крымнаш» чи вимоги вивести російські окупаційні війська з Донбасу ніхто так і не побачив…

Наш кор.

На фото порталу «Geohistory.today»: красномовні плакати мирних мітингарів.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%