Азовське море: якщо завтра війна…

Азовське море: якщо завтра війна…

У вівторок, 11 вересня, Росія почала проведення наймасштабніших військових маневрів. На відміну від минулорічного брязкання зброєю під кордоном із Волинню, неподалік Польщі і Литви під назвою «Запад-2017», цього разу Владімір Путін кинув свою армаду на Далекий Схід, де й почали ігрища під назвою «Восток-2018». Чим це загрожує Україні?

 

«Восток-2018», як пише «Німецька хвиля» з посиланням на військове відомство Кремля,  має у чомусь навіть перевершити радянські маневри «Запад-2017». Їх проводять у центральному та східному військових округах, у Японському, Беринговому та Охотському морях, залучать тихоокеанський і північний флоти, повітряно-десантні війська.

«Восени минулого року російсько-білоруські навчання «Запад-2017» викликали дуже гостру реакцію з боку НАТО.  Річ у тому, що Москва тоді заявила менше 13 тисяч учасників, що згідно з Віденським документом ОБСЄ, дозволило їй не запрошувати міжнародних спостерігачів. У НАТО ж говорили, що навчання були набагато більшими – оглядачі називали цифри аж до 100 тисяч військових. Утім, за підсумками «Запада-2017» Альянс так і не озвучив своєї остаточної оцінки кількості учасників.

Нині ж Росія стверджує, що у «Восток-2018» візьмуть участь аж 300 тисяч вояків. Як заявили «Німецькі хвилі» у НАТО, оскільки їх проводять за межами території дії цих правил ОБСЄ, то РФ не зобов'язана приймати спостерігачів. І все ж, на засіданні Ради НАТО-Росія у травні   представники обох сторін лише поінформували одна одну про майбутні навчання, зокрема і про «Восток-2018».

«Військові аташе країн НАТО були запрошені на добровільне спостереження за навчаннями. Військовий чиновник НАТО планує взяти участь», – повідомив заступник речниці Альянсу Пьєр Казалет.

«Як і минулого року, експерти і тепер сумніваються у правдивості даних міноборони РФ. Але вже у інший бік. Так, про це у коментарі для британського королівського аналітичного центру RUSI написав експерт Джек Уотлінг.

Аналогічну точку зору поділяє і Пауль Іван з брюссельського аналітичного центру EPC.

«Ми очікуємо побачити великі військові навчання. Але вони можуть бути не тих масштабів, які оголошувалися. Там може бути креативний підрахунок залучених військ», – говорить експерт у розмові з журналістами «Німецької хвилі».

Німецькі журналісти переконані, що «Восток-2018» несе загрозу й Україні.

Пауль Іван нагадує, що Росія уже використовувала навчання як прикриття перекидання військ для подальшого їхнього застосування у військовому конфлікті. Але цього разу він не очікує побачити подібне. Утім, ці навчання – чергове нагадування Україні:

«Україна втягнута у військовий конфлікт з Росією. Ми не бачимо ознак його завершення. Навпаки, бачимо більш напружену ситуацію довкола Азовського моря».

Тому Україні «слід, на жаль, робити те саме», тобто інвестувати у свою безпеку та посилення військ, переконаний Пауль Іван.

«Член підкомітету Європарламенту з безпеки й оборони Тунне Келам наголошує, що Росія вільна проводити ці навчання. Для країн ЄС вони є не стільки загрозою, скільки сигналом. «Цей сигнал ми повинні сприйняти серйозно – і політично, і у військовому плані», – говорить політик в інтерв'ю «Німецькій хвилі».

Відтак, маневри на далекосхідних морях можуть стати генеральною репетицією агресії Росії в Азовському морі.

Роман УСТИМЧУК.

На фото «Німецької хвилі»: російський і китайський військові кораблі в бухті Владивостока.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (226) - 44.6%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (149) - 29.4%