Геть руки від землі!

Геть руки від землі!


У Генпрокуратурі України відреагували на звернення Волинської обласної ради щодо правомірності надання у власність громадянам земельних ділянок поблизу озера Світязь у Шацькому р-ні та в бурштиноносних територіях області.

Окрім цього, депутати облради поставили перед ГПУ питання щодо законності дій посадових осіб головного управління Держгеокадастру у Волинській області, які причетні до цих та інших оборудок. Про цю проблему також публічно висловився й голова облради Ігор Палиця.
І ось із ГПУ надійшла офіційна відповідь від заступника Генерального прокурора Анжели Стрижевської, текст якої наводять в відділі інформаційного забезпечення діяльності ради:
«Генеральною прокуратурою України 23 серпня 2018 р. ініційовано апеляційний перегляд рішення Господарського суду Волинської області, яким відмовлено у задоволенні позову Маневицької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру до головного управління Держгеокадастру у Волинській області, ТОВ «Терлан-Ком» про визнання незаконними наказів та витребування земельних ділянок.
Крім того, законність при відчуженні та оформленні права власності громадян на земельні ділянки, які перебували у державній власності, про які згадується у зверненні, перевіряється у межах здійснення кримінальних проваджень №   42017030000000183, № 42018030000000076, №12016030210000235, розслідування в яких триває. Хід досудового розслідування перебуває на контролі Генеральної прокуратури України.Разом із тим Генеральною прокуратурою України до уповноважених органів – Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України та Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру надіслано листи з пропозицією повідомити про встановлені порушення вимог чинного законодавства при відведенні земельних ділянок, які перебували у державній власності.
Після отримання інформації від уповноважених органів, за наявності підстав, буде вирішено питання про вжиття інших заходів щодо захисту інтересів держави».
Таким чином, депутати облради, які проголосували за звернення до генпрокуратури щодо захисту від розкрадання особливо цінних волинських земель, засвідчили свій твердий намір уберегти найцінніший скарб Волині від різноманітних спритників.

Світлана КОМА.
На фото порталу «Гордон» і автора: Анджела Стрижевська;  осінь на заповідному березі озера Світязь.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%