Сторінками минулого 20.09.2018

Сторінками минулого 20.09.2018

100 років тому
Геть російського орла!
«Задля реалізації Постанови Міністра внутрішніх справ УНР, всі вивіски на всіх народніх управах, лікарнях, школах, майстернях, шляхах, назвища вулиць по містах і інше мають бути негайно написані мовою державною – українською. На народніх установах в дні народніх свят повинні вивішуватися українські національні прапори. Російський державний герб як на установах, так і на печатях, повинен бути знищений, і замість нього в належних випадках має бути український державний Герб – Тризуб».
(«Вістник Волинського губерніального комісара», 1918 р.).

80 років тому
Спільно з поляками
«Трудящі Володимира-Волинського з числа членів КПЗУ спільно з поляками та пролетарями інших національностей спільно боролися проти гніту буржуазно-поміщицької Польщі. Спочатку перемогу здобули 52 робітники тартака Юзенхена, потім теслярі і робітники млинів добилися підняття заробітної платні, а в 1937 р. страйкували вже й трудівники кравецьких майстерень. У 1938 р. у місті відбувся масовий мітинг і демонстрація під певними прапорами та лозунгами «Геть фашизм!», «Розпустити Сейм і Сенат!», «Зміни зовнішню політику Уряду!», «Хліба і роботи!», «Хай живе возз’єднання Західної України з Радянською Україною!».
(«Червоний прапор», 1939 р.).

75 років тому
Вбивали полонених…
«Після звільнення України від большевицьких окупантів почали з новою силою розкриватися страхітливі злочини кліки Сталіна проти української людності. Черговий доказ – у місті Проскурів (нині – Хмельницький) проведено розкопки тюремних камер по вул. Крем’янецькій, підірваних НКВД перед відступом улітку 1941 р. В одній із них знайдено та опізнано останки 13 німецьких полонених та 11 українців, із яких встановлено імена семи: П. Семенюк, М. Ковальчук із Городка, Ніканор із Казані, М. Брайс із Миронівського повіту, Л. Савченко, М. Нафа і Кондраченко з Томська».
(«Горохівські вісті», 1943 р.).

50 років тому
Механізація лісівників
«Братня допомога народів Радянського Союзу допомогла Маневиччині не лише відбудувати зруйновані війною підприємства, але й оснастити їх новою технікою. Наприклад, лісгосп у 1958-1968 рр. осушив і освоїв 3500 га заболочених земель, механізував вирубку і трелювання лісу, підвезення і навантаження деревини на залізничній станції, а посадку дерев механізовано на 70%».
(«Зоря комунізму», 1968 р.).
На фото з архіву: механізована посадка лісу в Маневицькому лісгоспі.Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 44%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (163) - 30.8%