У Липному – «Криївка Перця – 2018»

У Липному – «Криївка Перця – 2018»

Священний обов’язок нащадків – берегти пам'ять про героїчне минуле, Другу світову війну, передавати свої знання молодому поколінню про подвиги українців, про героїзм воїнів УПА. Так окреслили основне завдання Фестивалю «Криївка Перця» його організатори з Цуманської ОТГ і КНПП «Цуманська пуща».

 

Під час проведення фестивалю «Криївка Перця» 23 вересня на околиці с. Липне Ківерцівського р-ну відбулися не лише виступи організаторів і почесних гостей, але й показали  реконструкцію бою підрозділів Української повстанської армії проти військових формувань СССР та Третього Рейху у відтворенні військо-історичними клубами та групами України.

«Реконструкція присвячена вшануванню пам`яті загиблих героїв Української повстанської армії», – зазначили в оргкомітеті Фестивалю «Криївка Перця-2018», який відбувся завдяки фінансовій підтримці Цуманської об'єднаної територіальної громади Ківерцівського р-ну на чолі з Анатолієм Дорошуком. Цього разу адміністрація Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» (директор Ігор Квач) виступала в ролі організатора.

Тож заходи, які започатковані ще влітку 2014 р. із ініціативи головного редактора «Волинської газети» Володимира Данилюка спільно з облуправлінням лісового та мисливського господарства (на той час його очолював Василь Мазурик) відкриттям на місці загибелі надрайонного провідника ОУН і одного з останніх керівників СБ УПА Цуманського р-ну Василя Чепелюка («Перця») з встановлення на місці його загибелі в бою з підрозділами військ МВД і опергрупою МГБ в 1951 р., проводяться вже за іншим форматом. Ніхто на місце бою легендарного повстанця так і не поїхав. Усі веселилися, споглядаючи перебиранців в уніформі різни х армій періоду Другої світової війни, а потім громада почула виступи.

До людей зверталися голова ОТГ Анатолій Дорошук, директор парку Ігор Квач, перший заступник голови облради Олександр Пирожик та інші. Від органів виконавчої влади рівня області та Ківерцівського р-ну не приїхав ніхто.

Зі сцени виступили представники самодіяльних колективів, а гості мали змогу скуштувати смачного куліша. На вечір для молоді запланували ватру та нічні розваги.

«Криївка Перця» має завершитися на світанку...

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: ід час Фестивалю «Криївка Перця».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (228) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (159) - 30.6%