Будемо дивитися «зомбоящик»?!

Будемо дивитися «зомбоящик»?!

У зв’язку з недофінансуванням Національної суспільної телерадіокомпанії України та наявним дефіцитом коштів правління НСТУ вимушене вдатись до антикризових заходів.


Про це йдеться у повідомленні на сайті Суспільного мовлення.

Правління НСТУ вирішило звернутися до працівників ПАТ «НСТУ» з проханням скористатися відпустками без збереження заробітної плати, обмежити прийом на роботу і припинити виплату премій керівному складу.

Як пояснюється у повідомленні, яке коментують колеги з «Української правди», до кінця 2018 р. у розпорядженні Національної суспільної телерадіокомпанії України залишається 258,8 млн грн фінансової підтримки; 4,8 млн грн на рахунках філій; 5 млн грн на рахунку центральної дирекції.

Очікувані прибутки від господарської діяльності НСТУ до кінця року можуть становити 20 млн грн. Таким чином для забезпечення роботи телерадіокомпанії до кінця 2018 р. є 288,6 млн грн.

«При цьому, як вказують у телерадіокомпанії, критичними та обов’язковими для сплати до кінця 2018 р., серед інших, є такі видатки: 210 млн грн – оплата праці; 186 млн грн – оплата трансляції; 9 млн грн – на виробництво вже запущених телерадіопрограм; 28 млн грн – комунальні послуги; 15,6 млн грн – податок на землю; 29 млн грн – оплата послуг та матеріалів; 21 млн грн – внесок до Європейської мовної спілки; 5 млн грн капітальних видатків на програмне забезпечення і технічне обладнання; 5 млн грн капітальних видатків на ремонт філій та обладнання. Таким чином, дефіцит критично необхідних коштів до кінця 2018 р. становить 220 млн грн», – зазначається.

Національна суспільна телерадіокомпанія України наголошує, що неодноразово зверталась до уряду з приводу критичної ситуації через недофінансування.

«Правління ПАТ «НСТУ» змушене констатувати небажання влади профінансувати суспільне мовлення, що може розглядатись як спосіб фінансового тиску на незалежні ЗМІ», – йдеться у повідомленні.

В НСТУ нагадали, що у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить лише 776 563, 1 грн, а це вдвічі менше від суми, гарантованої Законом України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України».

«Те, що відбувається загалом із НСТУ, є «червоною карткою» для «подвижників» «реформи» обласних телерадіокомпаній, – говорить заступник голови облорганізації НСЖУ, Заслужений журналіст України Володимир Данилюк. – Ще торік, під час засідання правління Національної спілки журналістів України, в присутності офіційних представників НСТУ я та інші колеги вказували, що відомство Зураба Аласанії (за деякими даними, наближений ще з Харкова до Міністра МВС України Арсена Авакова, – ред.) та Міністерство інформаційної політики на чолі з Юрієм Стецем ідуть хибним шляхом, адже під ніж пустили великий творчий потенціал журналістських колективів на місцях. Нині, як бачимо, ситуація стала ще гіршою: в держказні не виявилося грошей для гарантованої законодавством підтримки «реформованих» телерадіокомпаній. І за це хтось в Уряді повинен відповісти аж до звільнення з посад».

Слід зазначити, що Уряд не виконує й вимог Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Ні торік, ні в нинішньому році редакції друкованих ЗМІ, які роздержавилися, не отримали жодної копійки з Держбюджету. Хоча Стаття 12. «Державна підтримка реформованих друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження» в п. 1. прямо гласить: «Реформованим друкованим засобам масової інформації місцевої сфери розповсюдження з метою забезпечення їх функціонування може надаватися державна підтримка за рахунок коштів державного бюджету у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Надання державної підтримки здійснюється виключно за умови забезпечення функціонування друкованого засобу масової інформації, збереження його назви, цільового призначення і тематичної спрямованості».

Всі посадовці, в тому числі голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко і Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман це обіцяли, але віз нині там…

Перефразовуючи: хто не хоче годувати власне військо, буде кормити окупантів, тож якщо Україна не буде дбати про власні медіа, то її громадяни будуть змушені споживати інформаційних продукт чужих держав…

Світлана КОМА.

На фото Асоціації карикатуристів України: малюнок Олександра Дубовського на конкурсі «Свобода слова, мирних зібрань та асоціацій» здобув заохочувальний приз.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (11) - 16.4%
Депутати, адже можуть його звільнити. (18) - 26.9%
Виборці, бо вони носії влади. (26) - 38.8%
Мені байдуже. (10) - 14.9%