«Молот» б’є по своїх

«Молот» б’є по своїх

Комітет Верховної Ради України з питань нацбезпеки і оборони 27 вересня планує заслухати інформацію Генпрокурора України Юрія Луценка про висновок експертів за фактом загибелі та травмування військових на Рівненському полігоні. Трагедія сталася ще в липні ц. р., але наступний «Молот» вибухнув у зоні проведення операції ОС на Донбасі…

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України про це повідомляє:

«Комітет з питань національної безпеки і оборони 27 вересня заслухає інформацію генерального прокурора Юрія Луценка та директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександра Рувіна про висновок експертів за результатами проведення комплексної комісійної судової військової, трасологічної, хімічної, балістичної на вибухотехнічної експертизи, що була призначена в кримінальному провадженні за фактом загибелі та травмування військовослужбовців Збройних сих України під час проведення бригадних тактичних навчань на 233 Рівненському загальновійськовому полігоні 6 липня 2018 року».

До участі у засіданні Комітету також запрошено Міністра оборони України, генерала армії України Степана Полторака. За попередньою інформацією, засідання профільного комітету розпочнеться об 11:00 27 вересня.

«Як повідомлялося, 6 липня на Рівненському військовому полігоні під час навчань вибухнув міномет «Молот», унаслідок чого троє бійців-контрактників загинули та дев'ятеро отримали поранення. Слідчий експеримент показав, що розрив міномета М120-15 «Молот» стався через його подвійне заряджання.
Окрім того, розрив міномета «Молот» і травмування двох бійців сталося 23 вересня на позиціях однієї з військових частин на Донеччині», – деталізували колеги з ІА «Волинські новини».

Слід зазначити, що український міномет «Молот» розроблений на базі ще радянського міномета 2Б11фахівцями ПАТ «Завод «Маяк» , що входить до складу Держкорпорації «Укроборонпром». Перші зразки надійшли у війська 25 вересня 2015 р., але зброя досі викликає глибоке занепокоєння у військових, адже вибухає прямо на українських позиціях…

Світлана КОМА.

На фото з «Вікіпедії»: міномет «Молот»

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%