Боротьба за «Пролісок»

Боротьба за «Пролісок»

Сьогодні, 26 вересня, кілька десятків людей прийшли під стіни Волинської облдержадміністрації аби підтримати директора санаторія «Пролісок» Валентину Касарду, яку хочуть змістити з посади. Протестувальники переконані, що таким чином відбувається рейдерське захоплення комунального підприємства.

Сама Валентина Касарда, яка окрім посади керівника санаторію, є депутатом Волинської обласної ради від «Батьківщини», прокоментувала ситуацію так:

«Йдеться не лише про спроби усунути мене з посади директора закладу, розвитку якого я віддала багато років. Насправді за цим – спроба рейдерського захоплення майна області. І що то за комісія з трьох осіб? «Трійки» були хіба що в часи сталінізму. Виходить так, що санітарно-курортну галузь у нас «заганяють». Фактично, «Турії» уже немає, «Лісова пісня» – просіла, залишився тільки «Пролісок». Ми з моїми людьми розуміємо, щоб легко змінити форму власності, потрібно забрати керівника. І це не я сьогодні привела людей, це скоріше вони мене привели».

Голова облдержадміністрації Олександр Савченко, який спустився до протестуючих, зазначив:

«Я, в принципі, проти комунальних підприємств, бо не можуть 100 чоловік ними ефективно управляти. І я не секретар обкому, щоб одноосібно вирішувати подібні проблеми. Але я на вашій стороні. Треба цю проблему вирішувати в цивілізований спосіб».


Люди запропонували завезти голову ОДА, аби він на власні очі побачив у якому стані зараз знаходиться санаторій. Але Олександр Ілліч тактично відмовився, пояснивши протестуючим, що зараз у нього немає часу, адже за декілька хвилин розпочнеться 21 сесія

Під час розмови з Валентиною Іванівною до нас підійшов чоловік, який представився заступником директора по медичні частині Леонідом Оксенюком.

«Директор багато визначає, тому що я працюю з 2005 р., і санаторій помінявся кардинально. Якщо спочатку він працював як дитячий табір, то зараз це –повноцінний санаторій. У керівнику ми вбачаємо стабільність розвитку. Директор не може переживати про те, скільки він тут пропрацює, адже у санаторії мають реалізовуватися довгострокові плани, які вимагають вкладення як у матеріальну базу, так і в підготовку кадрів, а на це потрібен час», – наголосив заступник директора.

Ще один депутат від «Батьківщини» – Людмила Кирда зазначила:

«Перед призначенням керівника санаторію стоїть питання затвердження «малої приватизації». Як ми знаємо, щоб змінити форму власності – змінюють директора підприємства».


Віра Старчук, яка раніше займала посаду державного реєстратора у Ківерцівській райдержадміністрації, а сьогодні прийшла разом з протестувальниками, відмітила, що це не перша спроба відібрати «Пролісок».

«Це було десь у 2005-2006 рр. Мене тоді знімали з роботи, Касарду знімали з роботи, бо вже були власники на той санаторій. Мені не назвали тоді імені, хто за цим стояв, але сказали: «Ти не опирайся, бо за цим стоять дуже багаті люди». Але ми не віддали підприємство, ми його захистили, відстояли. А Рівненщина віддала «Сосновий бір» і там вже – ворони каркають», – пригадала жінка.


Відзначимо, що винесене на сесію  питання про обрання керівником санаторію Валентини Касарди, яка, до слова, пройшла конкурсний відбір, підтримало лише 14 депутатів, тож  подальша доля "Проліску" як комунального, чи уже приватного підприємства, поки невідома.

Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора та Романа УСТИМЧУКА: протестувальники у фойє адміністрації; Олександр Савченко спілкується з людьми; Валентина Касарда та Людмила Кирда; протестуючі на сесії облради. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%