Спілка журналістів «показує зуби» та поповнюється

Спілка журналістів «показує зуби» та поповнюється

28 вересня відбулося розширене виїзне засідання секретаріату Волинської обласної організації Національної спілки журналістів України. Участь в його роботі взяли не тільки члени секретаріату, але й представники первинної організації НСЖУ телерадіокомпанії «Суспільне. Волинь». Ухвалено низку рішень, які показують принциповість облосередку НСЖУ у відстоюванні законних прав журналістів.


Крім розгляду питань внутрішньоспілчанського життя, на засіданні, де головував керівник облорганізації НСЖУ Михайло Савчак, обговорили і ухвалили заяву, що стосується діяльності Суспільного мовника України, зокрема його керівництва. У ній секретаріат Волинської облорганізації НСЖУ констатує:

«Мізерне й убоге власне виробництво, масове скорочення працівників, зменшення обсягів телевізійного мовлення усіх каналів НСТУ, фактичне знищення регіонального мовлення, ігнорування важливих суспільно-політичних подій, непрозорість діяльності – саме про такі тенденції у роботі команди Зураба Аласанії застерігали журналісти, громадськість, народні депутати України в численних заявах і зверненнях протягом останнього року».

У зв’язку з тим, що ПАТ НСТУ знову вимагає від уряду бюджетних коштів для погашення заборгованостей перед своїми кредиторами, Волинська обласна організація НСЖУ закликала уряд, як засновника ПАТ НСТУ від імені держави, і Держкомтелерадіо, як єдиного акціонера ПАТ НСТУ, перш ніж поновлювати фінансування, провести ретельну перевірку того, чи за цільовим призначенням витрачені в НСТУ бюджетні і грантові кошти у 2017 р. і за 9 місяців 2018 р.

«Переконані, що перезавантаження керівництва ПАТ НСТУ шляхом переобрання членів Наглядової ради, голови Правління і членів Правління – єдиний шлях успішного завершення реформи Суспільного мовлення в Україні», – йдеться в заяві секретаріату Волинської обласної організації НСЖУ.

«Ще одним болючим питанням для журналістської спільноти України залишається політика ПАТ «Укрпошта». Так зване реформування боляче б’є насамперед по передплатниках друкованих видань у сільській місцевості, які в час вимкнення в Україні аналогового телевізійного мовлення через бездумне закриття сільських відділень «Укрпошти» фактично позбавлені інформації. Дійшло вже до того, що видання, які виходять п’ять разів на тиждень, доходять до читачів в один день усі одразу, а іноді й не всі. Притім, що листоноші працюють за половину мінімальної ставки, керівництво «Укрпошти» отримує захмарні для України зарплати, та ще й чималі премії», – наголошують у Службі інформації облорганізації НСЖУ, котра нараховує понад 400 членів найбільшої в Україні творчої Спілки.

Схоже, від такої практики, «Укрпошта» відмовлятися не збирається. Бо кожні півроку збільшує тарифи на свої послуги з приймання передплати друкованих видань і на доставку їх до читача. Це заводить редакції газет і журналів у тупик, бо при постійному зростанні вартості газетного паперу, який в Україні не виробляють, і здорожчанні друкарських послуг, ціни на друковані видання стають непідйомними для читачів. Відтак видання втрачають передплатників.

Зважаючи на все це, секретаріат Волинської обласної організації НСЖУ підтримав рішення Громадської ради при Держкомтелерадіо від 21 вересня 2018 р.

У ньому, нагадаємо, йдеться про потребу звернутися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана і міністра інфраструктури Володимира Омеляна з вимогою заморозити поштові тарифи на приймання та доставку друкованих видань за передплатою на рівні 1 липня 2018 р. Також члени Спілки з Волині підтримують вимоги НСЖУ про скасування наказу Міністерства інфраструктури України про підвищення на 19% p 1 cічня 2019 р. тарифів на приймання та доставку друкованих видань за передплатою.

«Журналісти Волині сказали своє рішуче «ні» масовому закриттю сільських поштових відділень та переходу до пересувних відділень, бо це створює соціальну напругу і позбавляє громадян права на вчасне отримання інформації в обраний ними спосіб», – зазначається в заяві.

Крім цього обговорено низку організаційних питань та прийнято до лав НСЖУ Юрій Ричука, нині – головного редактора порталу «Перший канал соціальних новин», куди він перейшов із інтернет-видання «Волинь24».

 Наш кор.

На фото порталу «Волинь24»: голова облорганізації НСЖУ Михайло Савчак у присутності заступника голови Володимира Данилюка вручає посвідчення Юрію Ричуку.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%