Бойові дії – в Луцьку?

Бойові дії – в Луцьку?

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, який був керівником «Самооборони Євромайдану», зізнався: був запасний план на випадок, якщо не вдасться втримати Майдан. Бойові дії в середині лютого 2014 р. могли розгорнутися в Західній Україні, зокрема – в Луцьку…


Про це він розповів в інтерв’ю "Українській правді".  

«Коли почалися розстріли, не було нарад, тоді вже був бій. Перші смерті – це було щось неймовірно складне. Маса поранених, маса загиблих…. Це була велика трагедія, але наша мета була втримати Майдан. Ніхто не знає, я вперше це кажу, але був запасний план – якщо Майдан не втримається, переїжджати на Західну Україну», – розповів Андрій Парубій.

За його словами, суть запасного плану полягала в тому, щоб організувати спротив у Львові. І не тільки там…

«Оскільки всі ради і адміністрації Західної України перебували під нашим контролем, ми мали організувати там супротив, у Львові. Коли мене відвезли у лікарню після поранення і газового отруєння ввечері 18-го, мені прийшов сигнал: «Андрію, не вертайся на Майдан, зразу їдь у Львів, організовуй там штаб», – зазнався нинішній спікер. – Ідея про переїзд до Львова була в дуже вузькому колі. І я навіть не знаю, чи достатньо коректно роблю, коли про це говорю. Якби нас тоді давили танками, ми мали б відступати. Але не могли просто розійтися».

Андрій Парубій зазначив, що у майданівців було відчуття, що вони переможуть. Що, зрештою, і сталося, коли всупереч меморандуму про порозуміння, підписаного вже президентом-утікачем Віктором Януковичем із представниками Майдану та послами західних держав, замість дострокових виборів восени почався штурм Адміністрації Президента України.

Слід зазначити, що облдержадміністрація в м. луцьку була захоплена мітингарям без будь-якого опору з боку силовиків і держслужбовців. Було заблоковано всі кабінети, а ушкодження зробив невідомий «активіст». Який цеглиною розбив центральні скляні двері в волинський «білий дім».

А от тодішньому голові облдержадміністрації Олександрові Башкаленку не поталанило. Він із невідомих причин поїхав у кабінет начальника УМВСУ у Волинській області, генерал-майора міліції Олександра Терещука (нині – перший заступник голови Одеської облдержадміністрації, – ред.). Там його спіймали, витягнули на Театральний майдан та кайданками прикували до сцени. Лише втручання митрополита Луцького і Волинського УПЦ КП Михаїла врятувало його від подальших мордувань.

Зізнання Андрія Парубія, який в жовтні 2014 р. особисто приїжджав у м. Луцьк як високопоставлений представник «Народного фронту», щоб забезпечити непорушність переваги Ігоря Лапіна над Іриною Констанкевич на виборах у парламент із перевагою у 28 бюлетенів, відкриває ще одну, невідому досі сторінку «Революції гідності». Отже, якби Майдан у столиці не встояв, бойові дії перенеслися б у Західну Україну…

Сергій ШРАМЧУК.

На фото «Української правди»: Андрій Парубій поділився сенсаційним зізнанням…

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%