Страйкують… газовики

Страйкують… газовики

2 жовтня делегація профспілки ПАТ «Волиньгаз» взяла участь в акції протесту в Києві біля НКРЕКП та поспілкувалась з головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг Оксаною Кривенко.

Близько півтисячі працівників 35 газорозподільних компаній України вийшли під стіни адмінбудівлі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг з вимогою звернути увагу на проблему відтоку кадрів, забезпечення нормального функціонування газорозподільної системи, гідних умов та оплати праці.

ПАТ «Волиньгаз» вчергове звернуло увагу на проблему з відтоком висококваліфікованих фахівців.  Цього разу працівники змушені шукати діалогу із керівниками Регулятора за допомогою участі в мирній акції протесту.


До мітингувальників вийшла голова НКРЕКП Оксана Кривенко. Волинянам вона пообіцяла, що проблему вирішуватимуть.

«У Національній комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг про низький рівень зарплат знають. Іншим сферам, дійсно, ми підняли зарплати. Наступний крок – ми будемо докладати всіх зусиль, щоб вам підняли зарплату», – пообіцяла представникам волинської профспілки голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

У мітингарів-газовиків, які приїхали з усіх куточків України, основні вимоги такі: «Немає зарплати – немає безпеки. Кваліфіковані кадри – безпечні мережі. Гідна зарплата – надійна безпека. Безпечні мережі – комфорт громадян. Життя та здоров'я – понад усе!».


«Тариф на розподіл, який на сьогодні становить 0,71 грн із загальної ціни майже у 7 грн не покриває усіх витрат підприємства, в тому числі і на гідну оплату праці кваліфікованим працівникам газорозподільних компаній з цієї суми всього лише передбачено 26 коп.», – розповіла голова профспілки ПАТ «Волиньгаз» Марія Долгова.

У той час, кошти із тарифу на розподіл також направляють на капітальні ремонти та обслуговування мереж, на виконання інвестиційної програми підприємства, зокрема, встановлення індивідуальних приладів обліку для споживачів.

На сьогодні підприємство потерпає від недостатньої кількості висококваліфікованих працівників, що тягне за собою негативні наслідки роботи компанії в цілому: не вистачає слюсарів, майстрів, контролерів та інших фахівців, без яких функціонування підприємства, а також безпечний та безперебійний розподіл природного газу усім категоріям споживачів просто неможливий. Загалом у компанії цьогоріч звільнилось 116 фахівців , а впродовж півтора року – майже 400 газовиків.


У період проведення акції протесту ПАТ «Волиньгаз»  працювало в звичному режимі.  Мітингувальники чекають тиждень із надією, що їхнє питання в державі вирішать, якщо ні – профспілка газових господарств України буде готуватись до Всеукраїнської акції протесту.

Наш кор.

На фото Оксани ШВЕЦЬ і Володимира ПРИХОДЬКА: зустріч керівника НКРЕКП Оксани Кривенко з волинянами; прес-конференція керівника ПАТ "Волиньгаз" Мирослава Короті; виступає голова профспілки газових господарств України Сергій Копанічук; масова акція протесту газовиків у столиці.

 

 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%