Що в ланцюжку Гройсман-Яценюк-Азаров?

Що в ланцюжку Гройсман-Яценюк-Азаров?

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман намагається мобілізувати голоси народних депутатів для ухвалення проекту Державного бюджету на 2019 рік. Наразі такої підтримки не має, тому є ризик, що країна може залишитись без основного фінансового документу. Так прокоментував виступ глави Кабміну на одному із телеканалів політик, віце-прем’єр-міністр (2005) Роман Безсмертний, який не так давно побував на Волині як потенційний кандидат у Президенти України.  


«Боюся, що, крім фінансових бід, ми будемо входити у 2019 рік ще й з неприйнятим бюджетом. Як показало вчорашнє обговорення за участю прем’єра, у уряду сьогодні немає 226 голосів для підтримки проекту бюджету. Тому я розцінюю вчорашній захід в тому числі як спробу мобілізувати народних депутатів, – сказав він.

Водночас Роман Безсмертний вважає, що ситуація «не носить катастрофічного економічного характеру», проте в політичному відношенні «є дуже небезпечною»:

«Треба розуміти, що заявки прем’єра про нестачу повноважень – це камінь в город Президента. Це не буде не помічено «з того боку», тож варто очікувати меседж у відповідь. Наприклад, в діалозі і діях фракції «Блок Петра Порошенка» з урядом».

При цьому Роман Безсмертний переконаний, що коли Прем’єр-міністр жаліється на нестачу повноважень чи на попередників, це означає, що він «не усвідомлював, куди іде», погоджуючись на цю посаду.

«Було озвучено, що попередники наробили багато біди, що не вистачає повноважень. І при цьому не сформовано відповідь на поточні питання у вигляді реформ, пропозицій по законопроектах, внесення змін до Конституції, внесення пропозицій щодо зміни економічної моделі і т. д. Це свідчить про те, що вчора був звичайний рядовий спіч, суть якого – не втратити себе в президентській кампанії. Говорити про те, щоб претендувати на президентський пост, у прем’єра немає волі», – цитує Романа Безсмертного його прес-служба.

Політик також звернув увагу на те, що у прем’єра, очевидно, не склався альянс з «Народним фронтом», бо «попередників» можна розцінювати як уряд Миколи Азарова, а можна «по Фрейду», як уряд Арсенія Яценюка.

Відтак, є всі підстави вважати, що Роман Безсмертний помітив у політиці Володимира Гройсмана намагання піти власним курсом. Цілком імовірно, що є в нинішнього глави КМУ і президентські амбіції, адже він так і не погодився на вимогу МВФ підняти тарифи на газ для населення ще на 25%.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото прес-служби Романа Безсмертного: політик оцінює діяльність нинішньої влади.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%