Команда «фас» – не для нас

Команда «фас» – не для нас Заява секретаріату обласної організації  Національної спілки журналістів України.


Волинський медіа-простір, як і загалом вітчизняний, представлений сьогодні різноманітними засобами масової інформації: і за формою власності, і за основними напрямками діяльності, які згідно з законом визначають  засновники та власники видань. Реалізація стратегічних цілей, інформування громадськості про повсякденні події суспільно-політичного життя нерідко ставлять редакційні колективи в протиріччя з дотриманням журналістських стандартів та основоположними принципами свободи слова і незалежності ЗМІ. Інформаційні перестрілки між фінансового-промисловими групами, політичними опонентами, між центральними і місцевими органами влади, бізнесові з’ясування стосунків, гуманітарно-духовні проблеми нерідко поляризують журналістів, позбавляють їх можливості об’єктивно, збалансовано, незаанґажовано інформувати читацьку  аудиторію, користувачів електронних видань та соціальних мереж про справжній стан речей. Найбільше девальвують журналістські стандарти джинса, фейкова інформація, напівправда, заполітизованість, інформаційне кілерство, необ’єктивна соціологія, «безплатні» агітки, матеріали без авторства та інша контрафактна друкована продукція, мета яких одна – маніпулювати свідомістю людей, нечесними методами і за будь-яку ціну добиватися потрібного результату.

Останнім часом журналістські наїзди при підтримці людей, які називають себе громадськими активістами, стали доволі поширеною практикою і на Волині. Під прицілом неугодні комусь керівники чи цілі підприємства, ба – навіть галузі, незговірливі підприємницькі структури,  опальні політики. Громадську свідомість лихоманять події навколо торф’яної та лісової галузі, санаторію «Пролісок», книжкового магазину «Освіта», перспективи створення об’єднаних територіальних громад у містах обласного значення. Інформаційному цькуванню тривалий час піддаються начальник  обласного управління лісового та мисливського господарства О. М. Кватирко, власники госпрозрахункових ринків, керівництво Луцької міськради тощо.

Дісталося на горіхи і нашим колегам з Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом», зокрема, незаконно звільненій  з посади заступника редактора М. Г. Хітько (суд поновив Марію Григорівну на роботі) нібито за спробу рейдерського захоплення редакційного приміщення, яке вони, між іншим, самі ж і будували.

Відтак, стає очевидним: багато критичних публікацій готуються однобоко, без оприлюднення іншої точки зору чи  незаангажованого коментування компетентними спеціалістами.

Не претендуючи на істину в останній інстанції і не маючи анінайменшого бажання втручатися в чиюсь редакційну політику, що заборонено законом, ми  звертаємось до дружніх медіаорганізацій, фахових і громадських журналістів, блоґерів, інсайдерів, позаштатних авторів видань: при підготовці матеріалів  неухильно дотримуватись сучасних медіастандартів та Кодексу етики українського журналіста, пам’ятати, що основне наше призначення – служити суспільству, а не владі чи олігархату, не зловживати свободою слова, особливо тоді, коли йдеться про людську гідність і ділову репутацію, безпеку нашої держави, за яку продовжують віддавати життя на фронті кращі сини і дочки України.

Ми не маємо права розмінювати честь нашої професії на прислужництво, якими б сановними і грошовитими не були замовники «джинси» чи фактичні власники ЗМІ. Українські професійні журналісти – сторожові демократії, але команда «фас» – не для нас. Наша сила у правдивій і чесній журналістиці!

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%