Антижурналістська більшість бачить роздержавлені газети хіба що в білих капцях?

Антижурналістська більшість бачить роздержавлені газети хіба що в білих капцях?

Ганьба! Український парламент знову провалив голосування за зміни до закону щодо реформування комунальних та державних газет! 2 жовтня в столичній будівлі під скляним куполом укотре продемонстровано торжество подвійних стандартів, які не мають нічого спільного з підтримкою свободи слова та плюралізму. І з усіх волинських парламентарів лише Ігор Гузь, Ірина Констанкевич та Ігор Лапін продемонстрували підтримку місцевих видань.


«Газети друкуватимуть «дурню», а не якісну інформацію», – промовисте ставлення до місцевих газет демонструє депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олександра Сугоняка із Сумської області. Сотні редакцій та журналісти у регіонах є свідками печерного уявлення про журналістику і медіа, яке демонструють у парламенті народні депутати. Політики бояться незалежності ЗМІ. І готові наприкінці трирічного етапу роздержавлення газет все робити, аби заблокувати фінал реформи», – прокоментував тривожну ситуацію голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Комітет з питань свободи слова Верховної Ради України, який напрацював консолідовану позицію галузі щодо важливої медіа-реформи, не почутий депутатами з БПП, «Опоблоку» та «Відродження». Однозначну підтримку газетярам демонструють Радикальна партія Олега Ляшка, «Самопоміч» і «Батьківщина», значною мірою – «Народний фронт».
«Колеги у районах, тримайтеся!», – закликав Сергій Томіленко.

Результати багаторазових голосувань за проект Закону про внесення змін до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (№8441) 2 жовтня 2018 р. показало, що в волинських журналістів у парламенті союзників не густо.

Щодо нардепів, які мають стосунок до Волині, то не голосував за законопроект представник БПП від міста-побратима Волновахи Дмитро Лубінець, який відкрив на Волині навіть свою громадську приймальню.

Ігор Гузь (Володимир-Волинський округ №19) та Ігор Лапін (Луцький округ №22), обидва з «Народного фронту», проголосували «за».

Їхній колега по фракції лучанин Юрій Савчук був відсутнім.

Позафракційна Ірина Констанкевич (Маневицький округ №23, представник УКРОПу) – за.

Олігархи Степан Івахів (Ковельський округ №21) та Сергій Мартиняк (Горохівський округ №20), обидва належать до існуючої з порушенням Регламенту Верховної  Ради України групи «Воля народу», не голосували…

Відтак, панівна більшість, яка сформувалася з представників влади та екс-регіоналів, укотре показала, що розвиток вітчизняних медіа її абсолютно не цікавить. А роздержавлені газети вони хочуть бачити хіба що в білих капцях?..

Роман УСТИМЧУК.

На фото з персональної сторінки Сергія Томіленка в соцмережах: «картинка» провалу голосування за зміни до закону про роздержавлення.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%