У Луцьку презентували монографію про унікальну ікону

У Луцьку презентували монографію про унікальну ікону

Учора, 2 жовтня, у Музеї волинської ікони відбулася презентація унікальної монографії доктора історичних наук, завідувача відділу історії середніх віків Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України Володимира Александровича «Холмська ікона Богородиці з Емануїлом».

Про це йдеться на сайті луцької міської ради.

Наукове дослідження присвячене одному з найвизначніших відкриттів українських земель – іконі Богородиці з Емануїлом із собору Різдва Богородиці в Холмі, яка зберігається саме у Музеї волинської ікони нашого міста.

У презентації взяли участь секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, представники духовенства та науковці.

У своїй монографії Володимир Александрович докладно аналізує Холмську ікону у контексті еволюції візантійської богородичної іконографії у зіставленні з широким колом зразків релігійної мистецької культури Візантії та малярства Італії. До слова, таких ікон князівської доби на Волині збереглося лише три, одна з них - ікона Холмської Богородиці. Книга є авторською реконструкцією походження ікони. Видання складається  із вступної частини та чотирьох розділів. Книга містить 142 сторінки та 128 високоякісних ілюстрацій. Розробником макету та мистецького оформлення видання є Федір Лукавий.

До слова, книга допоможе краще пізнати сакральну спадщину нашого народу. І як зазначив автор монографії Володимир Александрович, оскільки, керівництво Луцької міської ради піклується про збереження духовних пам’яток, то Луцьк може стати другим містом, де буде започаткована історія сакрального мистецтва.

Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%