Територія гласності

Територія гласності

Чи можлива в волинській журналістиці зріла корпоративна солідарність?


У період, коли в медіа-середовищі області відновлюються усобиці, коли особи, які називають себе громадськими активістами і впродовж 4 років ніде офіційно не працюють, намагаються диктувати свою волю суспільству, коли найняті за 30 срібняків «гангстери пера, мікрофона і камери» виконують будь-які замовляння хазяїв, коли в спину все гарячіше дихає подих президентських перегонів, як ніколи на перший план виходить тема журналістської солідарності.

З цього приводу пригадалися слова, написані головним редактором газети «Волинь-нова», Заслуженим журналістом України та орденоносцем Степаном Сачуком у статті «Чи стане преса «четвертою владою»?», яка побачила світ ще 8 вересня 2005 р., у черговий День міжнародної солідарності журналістів.

«Журналісти мають навчитися захищати свої права, територію гласності, критичного аналізу дій усіх владних структур, ту територію, яку у нас постійно намагаються якщо не відібрати, то відчутно урізати. Цим намаганням ми маємо протиставити зрілу корпоративну солідарність, принциповість і сміливість», – написав Степан Дорофійович.

Цей абзац я озвучив під час чергового засідання Секретаріату облорганізації Національної спілки журналістів України. І він вартий того, щоб нагадати колегам: все в цьому світі суєта суєт, от тільки основоположні принципи професійної журналістики, совість і мораль – вічні.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з газети «Волинь-нова»: таким був Степан Сачук.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%