Сторінками минулого 04.10.2018

Сторінками минулого 04.10.2018  

95 років тому
За зневагу – в тюрму
«За зневагу редактора «Дзвону» Володимира Оскілка на сторінках польськомовного видання «Gazeta Poranna», високий суд у Варшаві покарав порушника. Головного редактора видання «Gazeta Poranna» п. Трайдоса  не лише оштрафовано на 500 польських злотих, але й заарештовано на 2 тижні».
(«Дзвін», 1923 р.).

75 років тому
Відбудова Холмщини
«Минуло майже 15 літ, як на Холмській землі замовкло українське друковане слово. І ось Провидіння захотіло, щоб озвалось воно знову в тому грізному часі, коли валиться в румовища старе, а постає на його місці нове життя. Сліди чужинецької неволі на кожному кроці зустрічаємо ми сьогодні на нашій Холмщині. У житті збірному і в поставі одиниць. Коли впали пута неволі, нарід з запалом кинувся до відбудови свого життя в найтяжчих умовинах воєнного часу і при всіх труднощах вперто розпочату працю веде».
(«Холмська земля», 1943 р.).

50 років тому
Досягнення п’ятирічки
«Після успішно проведеної семирічки нову трудову п’ятирічку трудящі м. Ковеля зустріли новими досягненнями, невтомно працюючи під гаслами гідної зустрічі 50-річчя Радянської влади і 100-річчя від дня народження В. І. Леніна. Якщо в 1965 р. промислові підприємства міста випустили продукції на 13,4 млн руб., то в 1968 р. – на 37,1 млн руб., тобто, у 2,8 рази більше. А за 10 років в Ковелі введено в експлуатацію сирзавод, крохмальний завод, друкарню і вузол зв’язку».
(«Прапор Леніна», 1968 р.).
На фото з архіву: в друкарні райгазети «Прапор Леніна».

10 років тому
Рік без Бандери
«На сесії облради не пройшло рішення «Про оголошення 2008 року Роком Головного Провідника ОУН (революційної) Степана Бандери». Через відсутність під час голосування фракції «Нашої України», що покинула зал на знак протесту проти глузливих висловлювань голови облради Анатолія Грицюка («Батьківщина»), за нього проголосувало лише 39 депутатів. Не підтримали проекту рішення фракції Партії регіонів, СПУ та «Блоку Литвина».
(«Волинська газета», 2008 р.)

Підготував 
Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 44%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (163) - 30.8%