Що робити на городі та в саду восени?

Що робити на городі та в саду восени?


Урожай здебільшого прибраний. Начебто можна передихнути. Але... Роботи в саду й на городі ще багато, якщо, звичайно, думати про справжній урожай у наступному сезоні. Тому доведеться підготувати землю й сад до зимівлі і до весни.

На городі в цей час обробляють ґрунт, що звільнився, під посадки майбутнього сезону. Землю перекопують на глибину порядку 25-30 см, вносять органічні або мінеральні добрива, але грудки при цьому не розбивають. У цьому випадку земля краще промерзне й накопичить більшу кількість вологи при весняному таненні снігу. Попутно підготовляють грядки для підзимової сівби холодостійких культур. Таких як цибуля, буряк, салат, редис, морква, селера, кріп, петрушка, шпинат та інші. Безпосередньо саму сівбу, звичайно, проводять у листопаді з настанням стійкого похолодання, коли температура ґрунту знизиться до мінус 2-3 градусів.
З усієї присадибної ділянки збирають опале листя й закопують його в огірковий парник або складають у компостну купу. Насадження цибулі, коренеплодів, меліси, залишені на зимівлю, накривають листям.
Збирають моркву, буряк, редьку зимову та інші овочі. Зібрані овочі закладають на зберігання. У поліетиленові мішки набирають землю для висаджування навесні розсади в кількості, як мінімум, 6 відер. Причому землю потрібно брати з незараженої фітофторою ділянки, із внесенням суперфосфату з розрахунку 1 ст. ложка на відро.
Восени висаджують садові дерева, такі як яблуня, вишня та груша. Можна спокійно висаджувати в цей період аличу, шовковицю й горобину. Прекрасно переносить осінню посадку значна частина сортової сливи, а також кущі ягідників.
Досвідченими садівниками давно відзначено, що садові дерева можна висаджувати аж до глибокої осені. Висаджені восени плодові дерева, як правило, дають більший і соковитіший урожай.
Якщо мульчуючих матеріалів, які ви зазвичай використовуєте (торф, солома, деревні стружки, тирса тощо), не вистачає, гарні результати може дати застосування рослин-бур’янів, що ростуть на ділянці або поруч із нею: люпину, мишачого горошку, кульбаби, подорожника, сниті, лопуха, хвоща та інших. Важливо тільки, щоб вони зав’янули й були добре подрібнені секатором або ножицями.
Ефективні добавки до такої мульчі рубаної кропиви, що відлякує слимаків і равликів, а також валеріани, що привертає дощових хробаків. Відмінно зарекомендували себе при мульчуванні також кора і хвоя. Наприклад, хвоя, володіючи високою фізіологічною активністю, при добавці в суміш в обсязі до 30% дозволяє позбутися парші картоплі, вирощеної з бульб із цим захворюванням.
Під час мульчування такою сумішшю міжрядь суниці вдається не тільки позбутися шкідників, але й одержати більш високий урожай, причому з ягодами, що відрізняються особливо приємним смаком.

Фото з сайта poradnyk.com.ua.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%