Голову Апеляційного суду Волинської області «кваліфікують» довго і нудно

Голову Апеляційного суду Волинської області «кваліфікують» довго і нудно

На підстав змін до чинного законодавства всі судді, котрі прагнуть і надалі залишитися служителями Феміди, повинні пройти «чистилище», яке проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів. Щодо багаторічного голови Апеляційного суду Волині Петра Філюка, який неодноразово критикував зміни до законодавства про реформування четвертої гілки влади, комісія вирішила взяти тайм-аут.

 

Отже Вища кваліфікаційна комісія суддів виявила, що голова Апеляційного суду Волинської області Петро Філюк навів недостовірні твердження у декларації доброчесності за 2016 рік: йшлося про те, що суддя не вказав, що здійснив адміністративне правопорушення.

Про це стало відомо під час співбесіди у рамках кваліфікаційного оцінювання суддів 3 жовтня. Воно відбулося після першого засідання, яке відбулося 10 вересня і після якого Петро Тодосьович надав членам комісії додаткові пояснення.
Отже, чим же ж завинив Петро Філюк, що його притягали до адмінвідповідальності? Йдеться про банальне порушення Правил дорожнього руху: повертаючи з вул. Ковельської на вул. Червоного Хресте, водій Петро Філюк не порушив ніяких вимог дорожніх знаків, але перед самісінькою стоянкою біля суду з часів царя Гороха висів знак, який забороняє рух у цьому напрямку. Полціейські, які чатували поруч, одразу склали на Петра Тодьосьовича протокол про адмінпорушення.

Суд першої інстанції визнав незаконною постанову про притягнення Петра Філюка до відповідальності за адмінправопорушення (порушення Правил дорожнього руху), після чого поліція оскаржила це рішення, й Апеляційний суд Львівської області вирішив скасувати постанову Луцького міськрайонного суду. Суддя зауважив, що визнає рішення апеляційного суду, але ще до його винесення була усунута суперечність у дорожніх знаках.

Здавалося б, усе ясно: претензії не вартують виїдженого яйця. Але...

«У декларації доброчесності за 2016 рік він не вказав, що вчиняв адміністративні правопорушення, хоча знав про згадане рішення апеляційного суду і сплатив штраф. Щодо Петра Філюка Вища кваліфікаційна комісія суддів вирішила зупинити кваліфікаційне оцінювання та визнала підтвердженою інформацію про недостовірність тверджень, вказаних суддею у декларації доброчесності судді за 2016 рік», – зазначають колеги з ІА «Волниські новини», які достеменно вивчили цю справу.

Відтак, один із найкваліфікованіших волинських суддів наразі залишається в підвішеному стані щодо свого професійного майбутнього.

Світлана КОМА.

На фото «Волинських новин»: Петро Філюк відповідає на запитання комісії.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%