ОТГ є. Грошей – мізер…

ОТГ є. Грошей – мізер… У Самарівській ОТГ шукають шляхи для збільшення доходів. Знайдуть?


Директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк разом із радниками Катериною Степчук і Анатолієм Матвіюком побували із консультацією у Самарівській ОТГ, що у Ратнівському р-ні.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

«Представники Волинського ЦРМС відвідали Самарівську ОТГ, аби провести комплексну консультацію щодо збільшення доходів громади за допомогою резервних можливостей, адже за рейтингом доходів на 1 жителя Самарівська громада займає не найкращу позицію. Тому для цієї громади важливим є пошук додаткових джерел власних доходів», – зазначається в повідомленні Олена Кузьмич, радника з комунікацій Волинського ЦРМС.

Зустрічаюся з громадою прикордонного поліського села, Анатолій Матвіюк наголосив на важливості постійної роботи щодо легалізації існуючого на території ОТГ бізнесу, зокрема, необхідним є не тиск, а співпраця. Власне, підприємці мають зрозуміти, що вони співвідповідальні за розвиток громади.

Експерт особливо відзначив ефективну освітню мережу у Самарівській ОТГ, бо громада має додаткові кошти для виплати заробітної платні педагогам. У той же час громада і надалі розглядатиме варіанти підвищення ефективності освітньої мережі, адже зекономлені кошти освітньої субвенції можна використати на покращення матеріально-технічного забезпечення шкіл.

Катерина Степчук у свою чергу зауважила, що у ході спілкування із представниками громади виявлено проблеми у підготовці матеріалів щодо передачі землі сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів Самарівської об’єднаної територіальної громади. Відповідно, були надані чіткі рекомендації щодо їх вирішення. Напрацьовано питання підготовки інвестиційних пропозицій у вигляді земельних ділянок.

«Обговорено питання земельного оподаткування, рекомендовано здійснити інвентаризацію земель пайового фонду власними силами фахівців ОТГ, в результаті чого відбудуться додаткові надходження до дохідної частини бюджету громади. Також радники Волинського ЦРМС рекомендували збільшити податок за лісові землі із 0,4% до 3%, оскільки переважна частина території ОТГ заліснена», – акцентується в новині.

Слід зазначити, що на недавній сесії облради голова облдержадміністрації Олександр Савченко розкритикував принципи і способи формування об’єднаний територіальних громад на Волині, зазначивши, що більшість із них – неплатоспроможні, а деякі на 80% залежать від ін’єкцій ззовні. Критично поставився до конфігурації ОТГ і голова облради Ігор Палиця, підкресливши, що в орган самоврядування Волині проекти утворень потрапляють на розгляд уже після того, як їх скерували в Мінрегіонбуд, хоча має бути навпаки.

Світлана КОМА.

На фото Олени КУЗЬМИЧ: під час обговорення в с. Самари.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%