У Ковелі знайшли німецькі поховання

У Ковелі знайшли німецькі поховання

На території Ковельської школи мистецтв ведуться пошукові роботи представниками групи «Захід» народної спілки Німеччини за військовими похованнями.

Про це йдеться на сайті Ковельської міської ради.

На сьогодні із землі піднято 233 останки солдат і офіцерів вермахту, які загинули в боях за Ковель. За інформацією, у братській могилі захоронено 427 вояків.

Керівник групи Мирон Старко розповідає, що на це масове захоронення солдатів на території школи мистецтв пошуковців вивели німецькі архіви. Саме вони свідчать: в будівлі готелю «Ковельчанка» на початку 1944-го року діяв військовий госпіталь, а сусідня вулиця Леонтовича мала назву Лазаретна. 

Крім того, є схема братської могили та відомі всі 427 імен вояків. Мирон Володимирович каже, що це були молоді хлопці від 20 до 30 років. Про це свідчать їх рештки і половинки ідентифікаційних жетонів. 

«На них позначена група крові, номер жетона та військовий підрозділ. Була ще нижня половинка, яку носили або на грудях, або в кишені. Коли його ховали, офіцер, який керував захороненням, нижню половинку жетона відламували. Наше завдання - відшукати останки цього солдата і відповідно - другу половинку цього жетону. Уже також знайдено близько 10 обручок. На них вигравійовано дату реєстрації шлюбу та ініціали подружжя», - описує роботу своєї групи її керівник.

Пошуковець, який уже понад десять років займається  ексгумацією могил німецьких вояків,  стверджує, що це захоронення не є типовим для військ вермахту.

«Німці зазвичай не робили братських могил. Напевно, тоді їм було не до таких поховань: не вистачало ні часу, ні сил...», - розмірковує Мирон Старко.

За Ковель велись важкі бої. Місто було в облозі майже півроку. Тоді загинуло тисячі українських та німецьких солдат і офіцерів.

За архівними матеріалами понад 3300 німецьких вояків захоронені саме в Ковелі. І групі німецької народної спілки «Захід» вдалося відшукати останки 90 солдатів, доки не почали пошукові роботи на території  школи мистецтв.

Після ексгумації останки перепоховають на військовому цвинтарі в селі Потеличі Жовківського району Львівської області.  

Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (235) - 43.5%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 30.9%