«Green card» – початок нового життя в США

«Green card» – початок  нового життя в США

У м. Луцьку побувала віце-консул Сполучених Штатів Америки в Україні Емілі Тікенсон, яка до місця проведення прес-конференції приїхала… звичайною маршруткою. Дипломат зі Сполучених Штатів детально розповіла, як скористатися шансом отримати законне право жити і працювати за океаном, а також – як не потрапити в лабети шахраїв.

Отже, з ініціативи Вашингтона  3 жовтня 2018 р. стартував новий сезон оформлення анкет для лотереї на отримання «Green card», котра декільком тисячам громадян України дасть шанс із наступного року легально поїхати в Сполучені Штати Америки. Попередня статистика говорить, що понад із 1 млн 200 тис. надісланих анкет комп’ютерна техніка методом відбору взяла на опрацювання приблизно 5 тис., і фактично половина українських щасливчиків різного віку і статі (торік – 2547 осіб) таки отримала омріяні еміграційні візи за океан разом із «зеленими картками» – «Green card».

Як виявилося, Волинь у цьому плані не проявляє великої активності, значно поступаючись лідерам з отримання «Green card» із Тернопільщини, Прикарпаття і Львівщини.

Тож віце-консул Емілі Тікенсон відвідала прес-центр «12 каналу» та детально розповіла про всі премудрості отримання «Green card» у лотерею.

«США – це країна людей різних національностей, тому щороку надає шанс громадянам інших країн в лотерею виграти «Green card»  – право на легальне проживання, працевлаштування чи навіть навчання», – зазначила віце-консул на початку розмови, котру модерувала керівник «Волинського прес-клубу» та один із керівників телеканалу, секретар НСЖУ Ольга Куліш.

Отже, що треба знати про процес отримання диверсифікаційних віз США?

На сайті Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні в розділі «Візи» є спеціальне посилання, за яким можна знайти анкету для заповнення. З 3 жовтня до 6 листопада 2018 р. кожен громадянин України незалежно від місця проживання з закінченою середньою освітою може заповнити цей документ та зареєструвати. Не раніше як 7 травня 2019 р. кожен учасник отримає результат: або його анкета виграла і можна подавати документи на «Green card», або доведеться зачекати як мінімум рік на повторний шанс.

Разом із заявником таке право автоматично отримують найближчі родичі: чоловік/дружина, батьки та діти, незалежно від того, за яких обставин вони народжені і чи наразі належать до офіційно зареєстрованої сім’ї. Якщо ж заявник на момент подачі заявки був, наприклад, не в шлюбі, а потім його сімейний стан змінився, то цю новацію можна успішно вирішити без будь-яких проблем.

Натомість Емілі Тікенсон назвала найчастіші причини відмови в видачі віз і «Green card»: від імені однієї й тієї ж особи було зареєстровано 2 і більше анкет; надане фото не відповідало вимогам або за якістю, розміром або було зроблене пізніше, ніж за 6 місяців до оформлення анкети; недостовірність поданої інформації (наприклад, про освіту); помилки в датах народження.

Коли ж заявнику, який виграв право на оформлення «Green card», надійде спеціальний штрих-код із запрошенням і він знатиме дату співбесіди в американському посольстві в Києві (процедура не складна, бо, як зазначила Емілі Тікенсон, громадянин до цього вирішив набагато складніші завдання), слід буде сплатити 330 доларів США. Ще 220 у. о. вартуватиме попередній медогляд, який також є обов’язковим. І останній платіж – незначний збір Еміграційної служби США безпосередньо за пластикову «Green card»  уже під час прибуття за океан для проживання за вказаною в заяві адресою. Ніякі інші кошти для участі в лотереї, отриманні візи та «Green card» не потрібні. Тому це шанс фактично для всіх повнолітніх громадян України, в якій точці земної кулі вони не проживали б.

Емілі Тікенсон каже, що в більшості випадків через багато років проживання в США українські громадяни таки змінюють своє громадянство на заокеанське, але це – не обов’язково. Дехто так і залишається з синім документом із золотим Тризубом.

Окремо слід звернути увагу на непоодинокі випадки шахрайства, коли людей спочатку ошукують на мізерні суми, потім можуть вимагати набагато більші, а, врешті-решт, спробують, скориставшись особистими даними, створити масу інших проблем.

Отже, щоб уникнути «зайвих клопотів», громадяни інколи з власної ініціативи необачно користуються послугами «посередників» чи «фірм», які від їхнього імені надсилають на лотерею весь пакет документів, не несучи при цьому ніякої відповідальності. Інколи громадянин і сам про це не знає, тому подає власну анкету, а 2 документи від однієї й тієї ж особи – це однозначна дискваліфікація.

Бували випадки, коли аферисти, раніше дізнавшись, що певна особа виграла право оформити «Green card», контролюючи штрих-код поданих документів, вимагали вже зовсім інші суми: до 6 тис. доларів США! Але й тут американські дипломати пішли назустріч, тож в окремих випадках заявник може відновити втрачений чи відсутній у нього на руках електронний код.

«Шахрайство в Україні складає велику проблему. Тому найкраще заповнювати анкету особисто. Не варто ділитися з незнайомими особами власними персональними даними, бо після цього може виникнути ще більше проблем!», – порадила Емілі Тікенсон.

«Велике прохання: читайте офіційні інструкції! Соцмережі – це дуже добре, але найкраще – офіційні документи, розміщені на сайті Посольства США в Україні!», – додала перекладач Ірина, яка працювала разом із віце-консулом.

Насамкінець слід зазначити, що громадяни кожної країни, які прагнуть отримати «Green card», мають певні ліміти. В усякому випадку, на кожне щороку припадає не більше 3 тис. віз. Відтак, у наших співвітчизників до 6 листопада ще є шанс потрапити в число щасливчиків.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото: Емілі Тікенсон під час зустрічі з волинськими журналістами.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%