Літпремії – від консула Аргентини

Літпремії – від консула Аргентини


Волинь відвідав консул Аргентини Аріель Макс Санчес Ромеро, зокрема, побував в одній з лікарень Луцька. 

А в конференц-залі готелю «Україна» пан Аріель Макс зустрівся з громадськістю міста та представниками українців, що народились в Аргентині. Він привіз їм гарні аргентинські дарунки: чай «Мате» різних видів, книги аргентинських авторів та диски з фільмами. А ще вручив Степану Троцюку дипломи двох літературних конкурсів: лауреата І ступеня літературно-краєзнавчого конкурсу ім. Мирона Утриска та лауреата національного конкурсу «Українська мова – мова єднання» (за переклад віршів Лариси Волошенюк у збірникові «Зірка Полин»). Один із них у його перекладі на іспанську продекламував священик Євгеній Маласпіна.
Пана консула в поїздці супроводжувала представниця посольства Аргентини – співробітник консульського відділу, перекладач Людмила Анатоліївна Гнапова, яка побувала у Свято-Троїцькому кафедральному соборі УПЦ КП, римо-католицькому кафедральному соборі Петра і Павла, виставковому центрі, замку Любарта, оглянула споруду колишнього Лютеранського костелу, давньої синагоги, здійснила прогулянку вулицями старовинної частини Луцька, зокрема, відвідала будинок скульптора Миколи Голованя та особисто познайомилась із цим почесним жителем обласного центру, назвавши його «Луцьким Гауді». 
Україну та Аргентину об’єднують давні дружні відносини та плідна співпраця в різноманітних галузях: науці, спорті, культурі, літературі, мистецтві, сільському господарстві та інших сферах. Навіть історія та етнічний склад країн тісно переплетені. В Аргентині проживає велика діаспора українців – емігрантів різних хвиль, їхніх дітей та внуків. Дехто з  емігрантів повернувся назад на Україну разом із нащадками, котрі були народжені та навчались, і виховувались в різних провінціях Аргентини. Для таких людей рідними є обидві країни – Україна та Аргентина, дві мови – українська та іспанська. Їхні друзі та родичі проживають в обох країнах.
Для інформації. Перша еміграція українців в Аргентину відбулась в 1897 р. Аргентина одна з перших в 1918 р. визнала Українську Народну Республіку, а в 1991-му – незалежну Україну.

Лариса ВОЛОШЕНЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6.6%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (15) - 24.6%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 50.8%
Мене це не стосується. (5) - 8.2%