«Молодь у лісах Європи»

«Молодь у лісах Європи»

Цього року фінал Міжнародного конкурсу «Молодь у лісах Європи» (YPEF) відбувся у Литві. Представляли Україну учасники з Волині – Олег Комарницький, Вікторія Мліонік та Богдан Суходольський – учні Луцької гімназії №18, які стали переможцями національного відбіркового туру.

конкурсантів у кілька етапів, зокрема, презентація традицій своєї країни, доповідь про особливості лісозаготівлі, тестові завдання та демонстрація навиків і базових знань під час практичного етапу, що відбувався безпосередньо у лісі. Все це учасники виконували англійською мовою. Олег Комарницький здобув 2 місце, а Вікторія Мліонік завоювала бронзу у складі міжнародних команд. Національна команда України зайняла 4 місце.
Варто зазначити, що українці неодноразово дивували журі креативним підходом до виконання завдань. Зокрема, представляючи традиції ведення лісового господарства у своїй країні, школярі створили анімаційне відео, взявши за основу трейлер до фільму «Мавка. Лісова пісня» (режисер Саша Рубан). У ньому розповіли, що живуть на Волині – у краї лісу та озер, де Леся Українка надихнулася на створення знаменитої на весь світ драми-феєрії.
Чи не найцікавішим етапом конкурсу були практичні завдання. Розпізнати птахів, їстівні і неїстівні гриби, назвати лікарські рослини англійською мовою та пройти смуги перешкод учасникам випало на території музею бджолярства, що в Інгалінському національному парку.
Нагадаємо, що вперше українська команда приєдналась до складу конкурсантів YPEF у 2015 році. У 2020 році Україна прийматиме фінал міжнародного конкурсу.

Світлана ДУМСЬКА,
Луцьк-Вільнюс-Луцьк.
Фото автора.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%