Лісівничому молодіжному центру – рік!

Лісівничому молодіжному центру – рік!


Чергове засідання Наукової ради, що діє при ВОУЛМГ, відбулося напередодні Дня вчителя. А що його учасники мають пряме відношення до виховання молоді, із професійним святом освітян їх привітав начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко. При цьому Олександр Михайлович зазначив: саме молоді будувати і творити  майбутнє України, тому серед пріоритетних завдань лісівників – робота зі школярами та студентством, які мають стати не лише гостями, а й головними партнерами Лісівничого молодіжного центру (ЛМЦ).

Виїзне засідання Наукової ради  було приурочене першій річниці від часу створення ЛМЦ. Тож цього разу йшлося про багатогранну діяльність саме цієї інституції, її профорієнтаційну, навчально-виховну, науково-досвідну, еколого-лісівничу та соціальну роль. Говорилося і про неоціненний вклад лісівничої громадськості у розбудову цього поки що єдиного в Україні центру, адже він на повному фінансовому утриманні ДП «Ківерцівське ЛГ», а співпрацюють із центром усі лісогосподарства Волинського ОУЛМГ. Про різноаспектні науково-досвідні проекти, що здійснюються на базі Лісівничого молодіжного центру та лісогосподарств Волинського ОУЛМГ, зокрема Цуманського та Маневицького, доповів голова Наукової ради, к. с. г. наук, доцент кафедри садово-паркового господарства біологічного факультету СНУ ім. Лесі Українки Анатолій Гетьманчук. 
Зі звітом про результати діяльності ЛМЦ та перспективи його розвитку виступила член Наукової ради, керівник-координатор центру Валентина Юхимчук.  Оцінка діяльності та пропозиції щодо роботи Лісівничого молодіжного центру прозвучали з вуст членів Наукової ради – заступника голови Волинської обласної ради Романа Карпюка, старшого наукового співробітника ДП «Поліський філіал УкрНДІЛГА» Василя Бородавки (він також доповів про науковий супровід лісівничих заходів щодо мінімізації втрат від всихання лісів через нашестя короїдів), к. с. наук, доцента кафедри садово-паркового господарства біологічного факультету СНУ ім. Лесі Українки Сергія Голуба, к. с. г. наук, доцента кафедри садово-паркового господарства біологічного факультету СНУ ім. Лесі Українки Валентини Андрєєвої, к. с. г. наук, доцента кафедри екології та агрономії Луцького НТУ Віктора Волянського, кандидата технічних наук, доцента кафедри галузевого машинобудування та лісового господарства Леоніда Дацюка, прес-секретарі в ВОУЛМГ Світлани Думської та Сергія Цюриця, директора ДП «Ківерцівське ЛГ» Віталія Каращука.
Про нові вектори роботи Лісівничого молодіжного центру говорили студенти, зокрема, цікаві пропозиції на розгляд науковців винесли четвертокурсники (кафедра лісового та садово-паркового господарства) біологічного факультету СНУ імені Лесі Українки Мар’яна Козел, Оксана Карпович, Тетяна Герасимук, п’ятикурсники Анастасія Скиданова та Іван Свиридюк.
До речі, за рік від часу створення ЛМЦ тут побувало до 10 тис. відвідувачів, центом проведено 91 акцію, а безпосередньо через заняття у шкільній майстерні, школах лісового лікаря, дизайнера, мисливця, садівника, бджоляра, журналіста, пройшло понад 3 тис. членів учнівських лісництв, дітей різних соціальних категорій – «сонячних», сиріт, батьки яких загинули, захищаючи незалежність на Сході України, з багатодітних родин та сімей переселенців.
– Якоїсь неділі, виїжджаючи з Воротнівського заповідника, нарахував при в’їзді 67 автівок, – підсумовуючи цю цікаву зустріч науковців, зазначив Олександр Кватирко. – Тут лісівниками зроблено велику роботу і люди можуть на власні очі все побачити і оцінити. На мою думку, на часі – якісна сучасна дорога, аби жителі Волині й інших областей, могли сюди доїхати і сповна насолодитися відпочинком у цьому мальовничому куточку Волині, яку мій попередник Дмитро Телішевський свого часу назвав Волинською Швейцарією.
У підсумку Наукова рада вирішила поклопотатися перед Волинською облрадою про нагородження найактивніших творців та співпрацівників Лісівничого молодіжного центру, також намітила конкретні науково-практичні та навчально-виховні заходи, що будуть здійснені тут за участі наукової спільноти. Зокрема, найближчим часом має відбутися закладка багатовидової (36 сортів) дослідної ділянки ягідників.

Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6.6%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (15) - 24.6%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 50.8%
Мене це не стосується. (5) - 8.2%