Спец-операція

Спец-операція

Спец-операція

Як школа козеня рятувала

Андрій Случик – вчитель географії Пожарківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Живе у с. Переспа. Щоб добратися на роботу у сусідні Пожарки, щоранку велосипедом має подолати 6 кілометрів. Його маршрут пролягає через лісові угіддя Стохідського лісництва ДП «СЛАП «Рожищеагроліс».

– І цього ранку звично їхав на роботу, коли у 22 кварталі Стохідського лісництва побачив маленьке козеня, – розповідає Андрій Олексійович. – Погодьтеся, не кожен день стрінеш такого гостя поблизу дороги. Одразу звернув увагу, що з ним щось негаразд, тож зупинився і пішов до знайди.

Козеня не втікало. Навпаки, ніби кликало на допомогу.

Наблизившись, природолюб помітив, що у лісожителя переламана задня права ніжка. Вирішив рятувати знайду, але на велосипед такого пасажира, та ще й з переламаною ногою не всадовиш. То ж зателефонував до директорки школи. Тетяна Василівна Філіпчук, прихопивши у поміч вчителя фізкультури Василя Кулюха, за мить вже були біля знайди. Уклали маленьке в автівку і  ось із таким незвичним пасажиром приїхали на роботу.

Подивитися на лісового «школяра» збіглися і діти, і дорослі. Тим часом директор школи Тетяна Василівна Філіпчук викликала на підмогу колишнього свого учня Леоніда Калюха, який зараз працює інженером охорони і захисту лісу ДП «СЛАП «Рожищеагроліс».

– Ми з колегою, також інженером охорони і захисту лісу Юрієм Палюхом саме були на чергуванні, об’їжджали лісові угіддя, – мовить Леонід Леонтійович. – Звісно, повідомлення про знайду, та ще й з переламаною ногою, безпосередньо стосувалося нашої охоронної роботи. То ж за мить ми були уже в школі.

Козеняткові на вигляд – місяців із п’ять. Воно трималося досить впевнено, хоча було вочевидь, що відкритий перелом дуже сильно дошкуляв знайді.

– Слідів поранення чи капкана на нозі козенятка ми не виявили, – каже лісівник. – Схоже, маленьке втрапило у якусь розколину чи міждерев’я і, вибираючись, отак поламало собі ніжку.

А невгамовна Тетяна Василівна вже набирала по мобільнику доньку, яка працює у ветслужбі. Остання й порадила: «Мамо, не гай часу, вези цю «малечу» на операцію до хірурга у ветеринарну клініку Луцька».

– Чотиригодинну операція робив хірург Олександр Стариков, його асистентом була донька директорки школи Оксана, – повідомив згодом Леонід Козлюк. – Ніжку довелося трохи підкоротити, а загалом операція пройшла успішно. Козуля буде жити. Обійшлася вона клініці у три тисячі грн. Половину витрат взяли на себе лікарі, половину – школа, долучаться до цього також лісівники.

Зараз здоров’ям лісового «пацієнта» опікується асистент хірурга, донька директорки Пожарківської ЗОШ Оксана. Її мама не проти, аби біля школи з’явився спеціальний вольєр з будиночком для лісової знайди. Принаймні, вона буде під опікою Пожарківської школи, допоки не одужає.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

Фото ілюстративне.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6.6%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (15) - 24.6%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 50.8%
Мене це не стосується. (5) - 8.2%