Віктор Сапожніков: ОТГ для самопроїдання грошей?!

Віктор Сапожніков: ОТГ для самопроїдання грошей?!

Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков, один із аксакалів із числа керівників міст обласного підпорядкування, публічно розкритикував практику створення об’єднаних територіальних громад на Волині.


«Натрапив e мережі на цікаву статистику. Згідно аналізу Волинського обласного Центру розвитку місцевого самоврядування витрати на управління (тобто утримання апарату) навколишніх ОТГ складають майже половину власних доходів їх бюджетів. Для прикладу, у Поромівській ОТГ Іваничівського р-ну – 32,25 %, Литовезькій ОТГ – 43,08 %, Павлівській ОТГ – 49,68 %. Ці цифри – яскравий приклад того, як проходить децентралізація у нашому регіоні. Замість того, щоб об’єднуватись у дійсно спроможні громади з потужним адміністративним центром, місцеві чиновники роздули величезні управлінські апарати у кожній окремій ОТГ», – заявив Віктор Сапожніков.

Він пригадав багатообіцяючі плани сьогоднішніх голів згаданих громад:
«У Литовежі мав бути великий сільськогосподарський ринок, куди мали б приїздити і нововолинці (сьогодні з чотирьох змонтованих яток залишилося дві, на них розпивають спиртні напої із сусіднього магазину). Серед грандіозних планів Іванчука і відкриття індустріального парку на 30 га землі. Поромівський голова Недищук обіцявся збудувати крохмальний завод та теплову електростанцію, яка забезпечуватиме енергією всю округу. Голова Павлівської ОТГ хотів забрати на фінансування громади профілакторій шахтарів. Аналізуючи такі грандіозні плани, виникає одне логічне запитання – яким коштом вони збираються їх реалізовувати, коли майже половина доходів на їхнє утримання».

Як Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков неодноразово вів перемовини щодо об’єднання навколишніх сільських рад із м. Нововолинськом. Реально потужним центром зі всією необхідною інфраструктурою.

«Однак мені відмовили, аргументуючи це тим, що місто забере у селян землю, зіпсує екологію, позакриває школи (до слова, у Литовезькій ОТГ уже закрили одну школу) тощо. Хочеться запитати у селян, чи для того ви об’єднувалися в ОТГ, щоб забезпечувати зарплатнею місцевого розливу чиновників, яких почергово ловлять на грошових махінаціях? Занедбані клуби та постійно закриті бібліотеки, низький рівень освітніх закладів, неоснащені ФАПи – жодних суттєвих змін для селян децентралізація не принесла. Вбачається, що ефективною вона виявилась лише для місцевих чиновників», – сказав «правду-матку» Віктор Сапожніков.

Слід зазначити, що започатковану під час правління Володимира Гунчика на посаді голови облдержадміністрації практику створення ОТГ на Волині гостро критикують і на інших рівнях.

Зокрема, голова облдержадміністрації Олександр Савченко на сесійному засіданні облради сказав, що новостворені громади в окремих випадках до 80% залежні від фінансування ззовні, а голова облради Ігор Палиця зазначив, що конфігурацію ОТГ подають у Мінрегіонбуд без достатнього вивчення депутатами облради.

Світлана КОМА.

На фото Богдана ГОНЧАРУКА: Віктор Сапожніков на початках мерської роботи.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%