Фестиваль повстанської пісні

Фестиваль повстанської пісні

"За Україну. За її волю"

На Театральному майдані Луцька розпочався перший Всеукраїнський фестиваль повстанської пісні "За Україну. За її волю".

Пісні звучать в центрі обласного центру Волині сьогодні, 13 жовтня. Про це повідомляють наші колеги із видання  ВолиньPost.

У переддень Покрови, Дня козацтва, УПА та захисника до Луцька з'їхалися сотні гостей, адже тут стартував Всеукраїнський фестиваль повстанської пісні, ініціатором якого став голова Волинської ОДА Олександр Савченко. 45 колективів із Волинської, Рівненської, Тернопільської, Львівської областей та міста Києва заспівають для волинян добре відомих та давно забутих пісень.

Театральний майдан "перетворився" на повстанський ліс, адже сюди із кожного району Волині приїхала імпровізована криївка чи схрон. У них учасники фестивалю відтворювали атмосферу повстанських помешкань та сховків, тож криївки традиційно маскували дубовим чи смерековим гілля, а всередині були лежанки, телефони, друкарські машинки та інші тогочасні атрибути.

За столом часто-густо можна було зустріти зв'язкового, а поблизу схронів де-не-де пантрували дозорці, із якими залюбки знімкувалися перехожі. У деяких криївках гостям пропонували скуштувати вареників чи сала, а також долучитися до співу повстанських пісень.

Окрім того, на площі розставили інформаційні стенди, а також старовинні вишиті рушники, тож до "офіційного" початку фестивалю лучани та гості міста роздивлялися експонати та знайомилися із колоритними співаками.

Розпочали музичну частину фестивалю виконанням пісні "За Україну, за її волю", а опісля заспівали "Десь там далеко на Волині". Поблагословити дійство та його учасників запросили митрополита Луцького та Волинського Михаїла. Священослужитель попросив заступництва для кожного захисника.

 «Наша слава – з ворогом розправа»: у Луцьку – фестиваль повстанської пісні

"Під знамена Покрови ставала не лише церква, а й воїни. Це велике свто об'єднує нас у прагненні бути щасливими і господарями на своїй землі. Пісня, як молитва – лине із серця, людина у ній висловлює всю глибину своєї душі, якою вона ділиться із ближніми", - зауважив владика. Повстанська пісня також нагадує про цінності та надихає до майбутніх перемог і праці, а також допомагає залишатися патріотами своєї землі.

 «Наша слава – з ворогом розправа»: у Луцьку – фестиваль повстанської пісні

Савченко розповів, що фестиваль не випадково започаткували на Волині, адже саме тут народилася УПА. Пісня ж завжди йшла пліч-о-пліч з українцями – співали на полі, на весіллях, на святах тощо.

 «Наша слава – з ворогом розправа»: у Луцьку – фестиваль повстанської пісні

"Це свято наших прадідів, адже вони завжди мріяли, що їхні пісні будуть лунати не в підземеллях, схронах, а на площах незалежної України", - мовив Савченко. Однак нині, на жаль, знову доводиться виборювати Незалежність, боронячи Україну на Сході.

"Ми цим фестивалем даємо посил – ми знаємо пісні, нашу традицію, досвід наших патріотів і готові стояти на захисті своєї землі. Тому я радий, що вдалося зреалізувати такий задум", – додав посадовець. Тому він подякував усі, хто приїхав подарувати пісні та тим, хто завітав їх послухати.

 «Наша слава – з ворогом розправа»: у Луцьку – фестиваль повстанської пісні

Учасники фестивалю вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя за Україну, а курсанти поклали квіти до пам'ятної стели у центрі Луцька. Тоді на сцену почергово почали підійматися колективи і дарували слухачам пісні, із якими повстанці ішли у бій та підіймали на боротьбу людей. Відтак, кожен колектив нагороджували дипломом-подякою від голови ОДА за відродження повстанської пісні та збереження традицій.Фестивальне дійство сьогодні на Театральному майдані триватиме до 18 години.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%