Як у 90-ті... Плюс 13 і 13…

Футболісти з МФК «Миколаїв», як і колись, приїхали в м. Луцьк грати в футбол у синій формі. Громадські туалети на стадіоні «Авангард» знову не працюють. Зате поруч біля імпровізованого кафе – хмари чоловіків... І поруч із ними – базар із шубами та різноманітним зимовим крамом.

В такому антуражі й розпочався матчі 13 туру Чемпіонату України з футболу серед команд Першої ліги. Луцька «Волинь» приймала МФК «Миколаїв» із південного міста корабелів:

«Волинь» – МФК «Миколаїв» – 1:0 (13 жовтня 2018 р., м. Луцьк, стадіон «Авангард»; арбітр: Іван Салаш, Калуш; «Волинь»: Неділько, Сімінін, Болденков, Горопевшек, Цюпа, Курко, Неплях, Бартуловіч (Хагназарі, 72), Яковлєв,  Кожанов, Козьбан (Карпенко, 71); МФК «Миколаїв»: Старченко, С. Кравченко (Авраменко, 75), Семенина (Брижчук, 87), Горват (Кушніренко, 79), Ковальов, Цапій, Дмитренко, Сартіна, Чучман, Рогозинський (Шарабура, 66), Попов; гол: Кожанов, 90+3; попередження: Неплях, 47, Бартуловіч, 69, Карпенко, 89 – С. Кравченко, 37, Старченко, 85 Мабуть, згадуючи старі добрі часи, на трибуни прийшли й колишні легенди ще навіть не «Волині», а «Торпедо»: воротар Юрій Тимофеєв, форвард Павло Філонюк, півзахисник Микола Кльоц... Як завжди, в «акваріумі» для преси, який давно став офісом керівництва луцького клубу, за матчем уважно дивився номінальний президент ФК, голова Федерації футболу Волині Віталій Кварцяний.

І що ж?

На старті господарі кілька разів створювали небезпечні моменти. але потім гра вирівнялася і перемістилася в центр поля, де обидві команди грішили в точності передач. Щоправда, ближче до перерву наші відновили перевагу і Андрій Яковлєв, Дмитро Козьбан, Міха Горопевшек та Денис Кожанов, якби Фортуна була прихильнішою, могли таки забити гол. Але...

«Корабелі» натомість почали тягнути час. Не минало й 5 хвилин, як то один, то другий гравець у синій формі корчився на газоні, а потім як ні в чому не бувало відновлював гру. Арбітр Іван Салаш діяв дивно: бездіяльністю стимулював симулянтів. Та й компенсував у першій половині матчу лише 2 хв.

Тож не випадково, що наставник «Волині» Андрій Тлумак ще до свистка на перерву емоційно поспілкувався зі своїм візаві Русланом Забранським, а як було оголошено про відпочинок, то вийшов на поле і спробував достукатися до свідомості судді.

Що в стані гостей не все добре, показав перекур, на який, залишивши підопічних, із технічного приміщення вийшов Руслан Забранський та інші тренери. І ось другий, вирішальний тайм.

У ньому знвоу точилася важка позиційна боротьба, а потім тренери почали шукати щастя в замінах. Утім, першу скрипку грали ті, хто вийшов зі старту. На 82 хв. Андрій Яковлєв пробив упритул, але шкіряна куля пролетіла за кілька сантиметрів від стійки…

То невже нічия, яка для «Волині» була рівнозначною поразці?

Своє слово сказав досвідчений Денис Кожанов уже в компенсований суддею час. Після навали в карному майданчику катастрофічно помилився воротар корабелів, і наш голеадор своїм шансом скористався – 1:0!

А ще за 2 хв. Пролунав довгожданий фінальний свисток. «Волинь» продовжує боротьбу за вихід в еліту!