Геть імперського орла!

Геть імперського орла!

На Закарпатті, яке часто відвідують волиняни в пошуках теристичних принад та лікування в місцевих здравницях, вирішили «демадяризувати» українську істори чну спадщину. Першим підпадає під плани реконструкції замок «Паланок», де до 1941 р. знаходилася угорська тюрма.

 

Мукачівський історичний музей, що розміщений в замку «Паланок», оголосив конкурс на розробку та виготовлення державного символу України – Герба України. Ним хочуть замінити угорську символіку.

Відповідне оголошення, як зазначають колеги з «Української правди», розміщене 12 жовтня на сторінці закладу в соціальній мережі Фейсбук, передає "Закарпаття онлайн".

Як зазначається, герб планується розмістити на території замку «Паланок». З відповідними пропозиціями автори оголошення пропонують звертатися на електронну адресу.zamokpalanok@gmail.com

Як повідомляють джерела "Закарпаття онлайн" в Мукачівській міській раді, йдеться про чіткий намір влади Мукачева замінити державним символом України символ військової потуги Угорщини – орла-турула, який височіє над Мукачевом з 12 березня 2008 року.

Опосередковано про це свідчить також той факт, що інформацію про оголошення конкурсу доповнено світлиною постамента, на якому наразі встановлено турула.

Формально ініціатором встановлення угорського політичного символа на одному з бастіонів замку «Паланок» є виходець із Мукачева, американський бізнесмен Імре Пак, який зробив це, начебто, на честь свого батька Шандора Пака.

«Однак із самого початку в колі експертів ішлося про те, що в цій ситуації навряд чи обійшлося без «втручання» державної влади Угорщини, яка нині безпідставно блокує євроатлантичне майбутнє України.

На знак протесту проти встановлення турула над Мукачевом тоді виступив ряд українських організацій Закарпаття. Аби вирівняти ситуацію, біля постаменту з турулом тоді було встановлено багатометрову щоглу з кількаметровим прапором України. Вага монумента – 850 кілограмів, заввишки він – 2 метри, розмах крил – 4 метри», – зазначає «Українська правда»..

Міфічний птах турул, який тримає у дзьобі меч, з тотемного знака кочових угорських племен  з часом перетворився на символ військової потуги Угорщини та мадярського ревізіонізму.

«Попри те, що перехід угорських племен через Верецький перевал є фактом дискутивним, за угорськими історичними легендами саме Турул показав дорогу через Руські ворота давнім уграм, а під час повстання куруців під керівництвом Ференца Ракоці 1703 року нібито саме Турул приніс шаблю князю», – свідчать історичні джерела.

Цей крок став відповіддю Києва на шовіністичну політику Будепашта, який роздає громаданям України на Закарпатті паспорти... громадян Угорщини. Мало того, з подачі глави Кабміну Угорщини, проросійськи налаштованого Віктора Орбана Міністр закордонних справ цієї країни Петер Сійятро блокує співпрацю України з ЄС і НАТО, а видворення консула, який набив руку на створенні «двопаспортових» держслужбовців, заявив, що «українська політика сягнула дна», нагадуючи «найтемніші диктатури», забувши що саме угорські окупанти разом із німецькими в 1941-1944 рр. були союзниками та мордували окуповану територію України, в тому числі й Волинь.

Роман УСТИМЧУКК.

На фото автора: націоналістичне зібрання угорських правих у центрі м. Будапешт, літо 2018 р.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (28) - 54.9%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.9%