«Бацька» заспівав разом із Лазарем...

«Бацька» заспівав разом із Лазарем...

Керманичі Російської православної церкви зустрічаються в столиці Білорусі – м. Мінську – 15 жовтня. Засідання Синоду скликав патріарх Московський і всея Росії Кірілл для оцінки останніх подій, у тому числі і щодо рішень Константинопольського патріархату щодо надання Помісній православній церкві в Україні статусу канонічної і незалежної від Росії.

 

Із Києва в Мінськ вилетіли митрополит УПЦ Онуфрій і митрополит Запорізький та Мелітопольский Лука, повідомив «Радіо «Свобода» речник Білоруської православної церкви Московського патріархату Сергій Лєпін.

«Це буде дуже важлива зустріч, під час якої будуть ухвалені певні рішення стосовно ситуації в Україні. Я сподіваюсь, що православна церква знайде сили для подолання кризи та збереження її єдності», – сказав російський Патріарх Кірілл 13 жовтня в Мінську перед засіданням Синоду.

Перед початком перемовин один із найближчих друзів Владіміра Путіна ще з часів проживання у м. Санкт-Петербург  устиг завітати до ще одного васала Кремля – Президента Білорусі Аляксандра Лукашенкі.

«На жаль, наша церква дуже часто в історії ставала заручницею міждержавних відносин. Часом наших неправильних вчинків. Ви повинні знати нашу непохитну державницьку позицію, що розкол – це завжди погано. І це погані наслідки. Наслідки найнебезпечніші. Тому ми дуже болісно ставимося до того, що відбувається сьогодні в православ'ї», – сказав Аляксандр Лукашенко своїй прес-службі.

А тим часом у Білорусі вже почалися гоніння на неугодних священиків.

У м. Мінську, зокрема, заборонили служіння священикові Свято-Михайлівського православного приходу Аляксандру Шрамку.

«Поки заборона усна. Ми очікували на патріарха вранці, мене покликали і сказали, що я не можу вже служити, що є заборона. Обставини, мовляв, будуть у вівторок. Так що чекаю», – повідомив Аляксандр Шрамко в коментарі «Радіо «Свобода».

Перед тим у Facebook священик розкритикував поведінку Патріарха Кірілла щодо пересічних православних:

«На тебе чекають не одну годину на вулиці. На тебе. Чекають. І ще. Не так багато, як у минулі роки. Але все ж хтось приходить. Кому ти цікавий. Навіть якщо не пускають у собор, куди вхід тільки з перепусткою. Вони прийшли і будуть весь вечір стояти на вулиці, задовольняючись трансляцією на екрані. Чому не дати їм мінімальний живий контакт? Чому потрібно під'їжджати на машині до самих воріт собору і, вийшовши з неї, навіть не озирнутися? Невже так важко вийти хоча б на 100 або 50 метрів (раніше – ред.) і пройти кілька десятків кроків, вітаючи і благословляючи народ?.. Не розумію»...

Істерія в Москві розпочалася після того, як Вселенський патріарх Варфоломій, який вважається лідером світового православ’я, 11 жовтня оголосив після засідання Синоду про канонічне право новостворюваній Помісній православній церкві в України нарешті позбавитися диктату з Москви.

Це рішення викликало величезне пожвавлення в релігійному життя нашої держави та на Волині. В усякому випадку, тільки з початку цього року від УПЦ Московського патріархату відійшло 128 православних громад.

Світлана КОМА.

На фото ТАСС: Президент РФ Владімір Путін, який у м. Санкт-Петербурзі був підполковником КГБ, знайомий зі своїм земляком Патріархом РПЦ Кіріллом ще з тих часів.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%