Від Левка Лук’яненка до Джона МакКейна…

Від Левка Лук’яненка до Джона МакКейна…

Відбулося засідання комісії з питань впорядкування назв вулиць м. Луцька. Участь у заході взяли депутати міської ради Микола Федік, Павло Данильчук, Микола Собуцький, краєзнавці, громадські діячі. Знову пропонували перейменувати вулиці. Одні – в рамках декомунізації, інші – на честь визначних діячів сучасності.

 

Першим питанням присутні обговорили звернення народного депутата України від Маневицького округу №23, представниці УКРОПу Ірини Констанкевич щодо перейменування однієї з вулиць Луцька на честь Левка Лук'яненка. Помічник-консультант народного депутата Лариса Понєдєльник зауважила, що пан Левко є визначальною постаттю в історії української держави: він був двічі засуджений радянською владою, в тому числі – до смертної кари. За її словами, Левко Лук'яненко постійно боровся за Україну, є автором Акту проголошення незалежності України.

Члени комісії підтримали таку ідею. Буде проведено вивчення, яку вулицю можна назвати іменем видатного українця.

Власне, повага до Левка Лук’яненка з боку Ірини Констанкевич цілком зрозуміла: свого часу на дочасних виборах у Луцькому міську раду саме Левко Григорович від імені очолюваної ним Республіканської партії України висунув кандидатуру Ірини Мирославівни в депутати міськради, з чого й почався її шлях у велику політику.

Обговорили члени комісії й звернення представниці Інституту національної пам’яті Лесі Бондарук щодо перейменування 19 вулиць у рамках процесу декомунізації. За її словами, ці пропозиції були обговорені ще два роки тому. Проведені громадські слухання.

«Цим документом пропонують перейменувати вулицю Боженка на Магістральну, Говорова на Павла Чубинського, Корнійчука на Бориса Нємцова, Красовського на Галини Коханської, провулок Красовського на Галини Коханської, Молодогвардійську на Межову, Нікішева на Михайла Вербицького, Панфілова на Повстанську, Революційну на Акацієву, Макаренка на Долинну, Островського на Сірої дивізії, Шевцової на Новоброварну, Папаніна на Арсена Річинського, Ярощука на Святого Миколая, провулок Червоноармійський на Черешневий, Воїнів-інтернаціоналістів на Воїнів-афганців, Федорова на Воїнів-добровольців, Гастелло на Люблінську, Ватутіна на Ліщинову», – деталізували в відділі інформаційної політики Луцької міськради.

Розглянули присутні й звернення голови правління ВГО «Правозахист» Василя Сороки про увічнення пам'яті борця за незалежність України, сотника УПА Олексія Брися. Члени комісії підтримали цю пропозицію. Іменем Олексія Брися планують назвати вуличку, на якій знаходяться будинки з вулиці Винниченка, 27-35.

Обговорили присутні й пропозиції щодо надання вулицям Луцька імен Івана Драча та американського сенатора від Республіканської партії Джона МакКейна, який, до речі, в Луцьку ніколи не був, але має славу надійного друга України в боротьбі з Москвою.

Наш кор.

На фото Агенції «Reuters»: Джон МакКейн на столичному майдані під час «Революції гідності»…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%