Екологія міста

Екологія міста

Заради майбутнього

У Луцьку за сприяння влади та громадськості міста відбулася акція «Серце забуте обігрійте добром». Так відзначили десятирічний ювілей проекту «Місце зустрічі: Діалог» німецького  фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ).

Члени ЛМГВО СВЖН, студенти СНУ та учні  літературної студії «Джерело» Луцького ліцею №3 (керівник Олена Романюк) взяли участь у створенні скверу «Турбота про літніх», що на перетині вулиць Лесі Українки та Сенаторки  Левчанівської. Тут висаджено десять туй, встановлено лавочку з пам’ятним написом. Це подарунок місту від членів Спілки жертв нацизму та остарбайтерів.

Духовий оркестр  Юність» Княгининівської дитячої школи мистецтв (керівник Микола Курилюк) урочисто скликав своєю грою пересічних громадян взяти участь в акції.

Голова правління Луцької МГВО «Спілка в’язнів – жертв нацизму» Валентина Лазарук:

–  Що таке щастя?  Що потрібно для того, щоб бути щасливими на цій святій землі? Тема вічна, як і саме людство. І кожен  на це питання відповість по-своєму, адже в долі усіх людей є своє щастя. Але я впевнена, що їм не байдуже, який слід вони залишать після  себе на землі, тому окрім себе треба думати про тих, хто поруч, про світле майбутнє. Тож по-своєму щасливі сьогодні всі, хто своїм відданим служінням державі,  людям вселяє  віру в майбутнє,  хто кожним своїм добрим ділом несе до спраглих  сердець людей ідеї добра, злагоди і любові.

Ведуча запросила до слова  директора департаменту соціальної політики Луцької міської ради Вікторію Майбороду, голову Луцької  міської  організації  ветеранів України Валерія Сєврюкова.

Валентина Лазарук та Валерій Севрюков вручили подяки від Фонду Валентині Лебедь, волонтеру, голові ГО ОВ ВСВЖНУ; Георгію Самолюку, виконавчому директору  по господарській частині проекту; Миколі Новосаду за активну участь у проведенні та організації заходу «Шляхами козацької звитяги» з нагоди  26 річниці до Дня Незалежності України за маршрутом  Луцьк – Пляшева – Берестечко – Горохів – Підбереззя; Олександру Ніколаєву, борцю за справедливість, за змістовні  зустрічі з учнівською та студентською молоддю; Марії Менжерис,«наймолодшій учасниці проекту», якій у листопаді виповниться 95 років, активній учасниці всіх заходів; Марії Батраченко, керівнику аматорського ветеранського театру «Осіннє золото», секретарю Ковельської міської ради ветеранів, куратору мистецького факультету Університету ІІІ віку, Почесного ветерана України, активного учасника художньої самодіяльності в проекті (вистави: «Цигани», «Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці», «Наталка Полтавка»…)

Присутні вшанували покоління, яке вистраждало під чорним крилом голодоморів, вистояло в кривавому пеклі Другої світової війни. Руками, розумом, силою та вмінням ветеранів відбудовувалась країна після руйнації, та й тепер ці люди не стоять осторонь, а в міру своїх сил і свого досвіду допомагають молодим творити майбутнє своєї держави. Не зачерствіли душі ветеранів від пережитих злиднів, негараздів, не розгубили тепло своїх сердець на життєвих дорогах. Навпаки, своєю душевною щедрістю є прикладом для молодих.

Присутні низенько вклонилися всім ветеранам і побажали міцного здоров'я і ще довгих-довгих років життя, миру та добра.

Учениці Луцького ліцею №3 радо поділились враженнями про участь в акції та побачене.

Анна Абраменко (8-А клас):

– Ми не вперше зустрілися із членами Спілки жертв нацизму, адже спілкуємося, запрошуємо їх на заходи в ліцей.  Ось і сьогодні ми разом посадили дерева у центрі міста, зробили важливу справу з такими шанованими, поважними людьми.

Софія Лукащук (7-В клас):

– Я з радістю погодилась взяти участь у цьому проекті, адже ми це робимо не лише для себе, а й для лучан та гостей міста.

Юлія Снітко (10-Б клас):

– Пройдуть роки, у сквері виростуть дерева, і я колись, гуляючи зі своїми дітками, буду згадувати, як садила тут дерева. Це залишиться прекрасною згадкою для мене.

Під час заходу до слова були запрошені студентка кафедри здоров’я та фізичної  терапії  СНУ Марія Сьох  та внучка активного учасника Спілки та проекту Новосада Миколи з села Підбереззя Горохівського району, солістка вокального ансамблю «Співаночка» Уляна Собець.

Щира подяка висловлена Юрію Красю (департамент ЖКГ), начальнику  відділу по благоустрою міста Ользі Люфт, директору КП «Парки і свери» Богдану Федончуку, Луцькій міській раді, Тетяні Гнатів (департамент культури), директору Луцького палацу культури Юрію Войнаровському за організацію в проведенні акції, озвучення та виступ ансамблю «Джерела Волині».

Валентина Лазарук переконана:

– Усі, хто сьогодні долучився до акції «Подаруй лавочку місту»  і висадив бодай би одне деревце зробили надзвичайно благородну справу. Я сподіваюся, що практика висадки дерев стане традиційною для лучан, адже закладаючи сквер «Турбота про літніх», висаджуючи молоді дерева, ми вносимо інвестицію у здорове та щасливе майбутнє міста. Сподіваюся, що така акція стане традиційною. Нехай ці дерева будуть вашими іменними, адже ви будете доглядати за ними. Так склалося, що 1 жовтня світ відзначає і ще одне свято – Міжнародний день музики. І це, мабуть, не випадковий збіг, адже музика – це великий дарунок небес. Без неї ми не уявляємо свого життя і сьогодні вона поруч з нами.

Лунали Мистецькою вулицею міста пісні народного аматорського вокального ансамблю «Джерела Волині» (художній керівник  Галина Цимбалова), вокального  ансамблю «Співаночка» (художній керівник Тетяна Ярошик), розчулив присутніх виступ аматорського  ветеранського театру «Осіннє золото» (художній керівник Марія Батраченко).

Присутні танцювали під звучання духового оркестру , а організатор заходу, любуючись нововисадженими молодими деревцями, запевнила, що ця акція не остання:

– До нових зустрічей у сквері «Турбота про літніх»!

Олена РОМАНЮК.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (28) - 54.9%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.9%