Покрова

Покрова

ЛУЦЬКИЙ ПЕДКОЛЕДЖ ГОТУЄ ГЕРОЇВ

14 жовтня країна відзначає державне свято – День захисника України, яке було започатковане Указом Президента у 2014 р. Ще раніше, цього ж дня, українці почали відзначати День Українського козацтва у свято Покрови Пресвятої Богородиці, яка споконвіку вважалась покровителькою війська козацького та воїнів Української Повстанської Армії.

Це свято усіх, хто покликаний захищати свою Батьківщину, а також нагода згадати історичні перемоги попередніх поколінь, які своїми бойовими звершеннями здобували волю для України, боронили землю та свій народ від зазіхань чужинців.

Урочистості з нагоди Дня захисника, 76-ї річниці створення УПА та Дня українського козацтва відбулися і в Луцькому педагогічному коледжі. Святковий концерт розпочався символічною молитвою до заступниці усіх воїнів нашої землі – Пресвятої Богородиці. У ході урочистостей згадували і воїнів, які століттями захищали українську землю, і наших сучасників, які продовжують стояти на сторожі незалежності держави, освяченої кров’ю наших великих пращурів. Основною ідеєю організаторів заходу було возвеличення образу захисника України, що уособлює собою три іпостасі: мужнього славного козака, відважного бійця УПА та образ сучасного воїна російсько-української війни... Усі вони стали на варті Нації.

Протягом свята звучали патріотичні вірші та пісні, у виконанні студентів і викладачів Луцького педагогічного коледжу. А родзинкою святкового заходу став виступ наймолодших гостей – учасників Спортивного клубу козацьких бойових мистецтв «Герць», які вразили всіх присутніх, продемонструвавши свою мужність, завзяття і силу духу.

Варто зауважити, що для Луцького педагогічного коледжу – це особливе свято, адже чимало випускників і сьогодні захищають нашу землю на Сході Батьківщини. Одного з вихованців закладу  Володимира Гринюка, майора Збройних сил України, удостоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка». Однак трьох випускників коледжу так і не повернулись додому, віддавши своє життя за Україну: Володимир Прокопчук, Артем Карабан та Олександр Палюх. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять полеглих Героїв, після чого учасники заходу поклали квіти до меморіальної дошки.

Урочисті заходи завершились виконанням пісні «Україна хоче миру» та побажаннями усім нам миру, любові, злагоди та єдності в ідеї захисту  Батьківщини.

Олена ОСТАПЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%