Сторінками минулого 11.10.2018

Сторінками минулого 11.10.2018

100 років тому
Гетьман – зрадник?
«Зі всіх кінців нашої Волині й цілої України несеться веселий та вдячний гомін визволення трудового люду з того тяжкого ярма, в якому він опинився через зрадника Скоропадського, який віддав його на поталу поміщицько-бюрократичній реакції, на цілковите національне поневолення російським чорносотенцям та під німецьку «опіку»…».
(«Громадянин», 1918 р.).

80 років тому
Гітлер – 98%, Сталін – 100%
«За роки існування большевизму не було ані одного політичного процесу в СССР, коли б оскаржений заявив, що він є невинний: признання до вини ввійшло в процедуру совітського «суду», і коли за Гітлера голосувало 98%, Сталін мусить мати цілих 100%».
(«Українська нива», 1938 р.).

70 років тому
Берестечко соціалістичне
«Трудящі Берестечка активно відгукнулися на звернення ЦК КП(б)У і Ради Міністрів УРСР до населення західних областей України включитися в роботу по відбудові міст і сіл. Кожен працівник на відбудові рідного міста безплатно відробив по 128 годин… Радянська держава надала трудящим допомогу матеріалами і коштами. В 1947 р. на трьох вулицях було покладено тротуари, ряд вулиць освітлено і озеленено. До 30-річчя Великої Жовтневої Соціалістичної Революції відкрито пам’ятник В. І. Леніну, а в 1948 р. трудящі відбудували міський парк».
(«Більшовицька зброя», 1948 р.).
На фото з архіву: річка Стир біля м. Берестечка.

50 років тому
Первісні люди і космонавти
«Осередком агітаційно-масової роботи і пропаганди славних традицій став Торчинський історико-краєзнавчий музей, створений на громадських засадах у 1960 р. і яким керує директор школи В. М. Іванов.  Музей має понад 4500 експонатів. Серед них – знаряддя праці первісної людини, побутові речі доби феодалізму, і капіталізму, зброя різних епох. Але найбільше тут експонатів, які відбивають боротьбу трудящих за своє соціальне і національне визволення під керівництвом комуністів та боротьбу проти фашистських загарбників, розповідають про соціалістичні перетворення в селищі. Тут почала працювати експозиція про космонавтів, тож надійшли вітальні адреси від підкорювачів Всесвіту В. Терешкової, А. Ніколаєва і П. Поповича. А 9 травня 1968 р. загін червоних слідопитів Торчина був прийнятий у Першу українську гвардійську бригаду юних слідопитів».
(«Колгоспна правда», 1968 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%