Хто спускається на грішну землю?

Хто спускається на грішну землю?

Єпископ Варфоломій проти... Вселенського патріарха Варфоломія за вказівкою митрополита Онуфрія, нога якого 23 жовтня запланувала ступити на волинську землю?!


Предстоятелю Української православної церкви Московського патріархату Онуфрію у м. Сарни Рівненської обл., куди він прилітав на елітному гелікоптері «Textron Bell 407 GX» і година польоту на якому коштує щонайменше  2200 доларів США, організували ледь не царський прийом. Це було в липні 2017 р., коли УПЦ Московського патріархату хизувалася своєю канонічністю.

Коли ж митрополит Онуфрій у м. Мінську на Синоді Російської православної церрви у відповідь на оголошення Вселенським патріархатом рішення надати Томос канонічності новостворюваній Помісній православній церкві в України підтримав російського церковного лідера Кірілла та відлучився від світового православного світу і тягне за собою вірян, то його флеш-візит у Західну Україну нагадує агітаційний вояж розкольників.

Одне з пояснень: митрополитові Онуфрію не сподобалася тональність його розмови з Президентом України Петром Порошенком напередодні його вояжу в Мінськ, тому він «спалив усі мости»...

Торік, як нагадали колеги з рівненського порталу «Прес-центр», «стежку для головного церковника Московського патріархату вимостили килимом із живих квітів, з обох боків такої доріжки стояли священики, а дівчата в українському вбранні підносили букети та коровай; були на зустрічі із Онуфрієм і представники місцевої влади».

А що ж тепер?

19 жовтня 2018 р. у Рівненській єпархії під головуванням митрополита Рівненського та Осторозького Варфоломія (в миру – уродженець любомльського с. Городне 65-річний Віктор Ващук) відбулися збори усіх священнослужителів єпархії.

«У зборах взяли участь вікарій єпархії, Преосвященніший Пимен – єпископ Дубенський, секретар єпархії протоієрей Олександр Єгоров, намісники монастирів, настоятельки жіночих обителей, районні благочинні та духовенство єпархії. На зібранні розглянули життєдіяльність єпархії та обговорили проблеми сучасності, у яких знаходиться Українська православна церква та Її вірні – громадяни нашої Української держави. Виходячи з тих подій, які відбуваються у нашій державі, що стосуються Святої Церкви, архієреї, чернецтво та духовенство Рівненської єпархії засвідчили вірність Українській Православній Церкви на чолі з Її предстоятелем Блаженнішим Онуфрієм Митрополитом Київським та всієї України», – зазначив сайт Рівненської єпархії УПЦ Московського патріархату.

Тож візит митрополита Онуфрія (ва миру – Ореста Березовського) 21 жовтня у м. Рівне відбувся на радісному для союзника Москві тлі.

Вирішили не відставати й луцькі прихильники «канонічної єдності» з РПЦ на чолі з патріархом Кіріллом, тож 21 жовтня в обласному центру провели хресну ходу.

А 23 жовтня, з нагоди дня пам’яті всіх святих землі Волинської, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій з предстоятельським візитом відвідає місто Луцьк. Про це повідомили в прес-службі Волинської єпархії УПЦ МП.

Вочевидь, тут також будуть клястися в пуповинній єдності з російськими церковниками, які освячують окупантів у Криму та на Донбасі...

Щоправда, нинішньому рівненському митрополитові Варфоломію варто було б не забувати серпень 1992 р., коли він очолював Волинську єпархію УПЦ і через небажання долучитися до новостворюваної УПЦ КП групою вірян на чолі з Геннадієм Кожевниковим був видворений із єпископської канцелярії та Луцького кафедрального Свято-Троїцького собору. Власне, і не лише йому.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото порталу «Прес-центр»: митрополит Онуфрій приземлився на грішну сарненську землю... на гелікоптері, вартість польоту якому за 1 годину складає 2200 доларів США.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%