Новостворені ОТГ: життя чи буття?

Новостворені ОТГ: життя чи буття?

«Після створення ОТГ потрібно навчити громади заробляти самостійно, – голова облдержадміністрації Олександр Савченко вказав вектор співпраці органів виконавчої влади з об’єднаними тергромадами. А ще ті повинні навчитися забезпечувати гідне життя на підвідомчих територіях, у тому числі – забезпечити якісну підготовку до проведення виборів Президента України 31 березня 2019 р.


Визначення важелів впливу на об`єднані територіальні громади та перспективи збільшення їхнього бюджету – головні питання, які обговорили на робочій нараді у заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука з представниками Центру розвитку місцевого самоврядування. Зустріч відбулася 22 жовтня 2018 р. Відвідав її і голова облдержадміністрації Олександр Савченко.

Відтак, стало відомо, що на часі – внесення змін до ряду законів. Зокрема, йдеться про запровадження нагляду за місцевим самоврядуванням. Зі слів заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука голови громад погоджуються, що наразі це необхідно. Особливо, що стосується масштабних субвенцій з держбюджету – медичної, освітньої, інфраструктурної. На сьогоднішній день право розподіляти кошти вони залишають за районами. Також є необхідність у формуванні ідеї укрупнення районів.

– Ми маємо підготувати бачення скільки районів потребує область. Ми маємо три госпітальних округи. Можливо ми накладемо на карту і розташування контролюючих органів, правоохоронних, територіальних управлінь і тоді сформуємо ідею. Полтавська область вже сформувала відповідний законопроект, – сказав Сергій Дмитрович.

«Олександр Савченко, своєю чергою, зауважив, що тут недостатньо буде застосувати просторове планування, так як потрібно зважати і на інфраструктуру, і на спроможність районів, – зазначає відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Радник з місцевих фінансів Анатолій Матвіюк повідомив, що експерти Центру розвитку місцевого самоврядування усвідомлюють неміч дрібних громад, проте їх так «надрібнили» обласні депутати свого часу.

– Основна наша ціль – зробити так, щоб навіть дрібні громади могли себе проявити. Вони оптимізують мережі – укрупняють школи, культурну сферу, де є багато непотрібних та закритих клубів, бібліотеки модифікують. Тому потрібно сприймати їх. І Олександр Ілліч правильно зауважив, що ситуація поки не критична, – зауважив радник із місцевих фінансів.

Відтак, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області резюмував:

– Коли створюються ОТГ – наступним кроком має бути створення грантового проекту, який переможе. І таким чином, показати, що кошти можна знайти, вони є. Динаміку ми вже бачимо – вона непогана.

Крім справ поточних керівникам районів та ОТГ вже пора займатися й стратегічними. Зокрема, підготовкою до виборів Президента України, які відбудуться 31 березня наступного року. Зокрема, належним чином підготувати приміщення, подбати про засоби зв’язку та забезпечити правопорядок і ефективну роботу виборчкомів.

Наш кор.

На фото відділу інформаційної політики облдержадміністрації: Олександр Савченко.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7.1%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (12) - 21.4%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 55.4%
Мене це не стосується. (3) - 5.4%