Ганьбить усіх Савченків!

Ганьбить усіх Савченків!

Олександр Савченко, колишній керівник та співзасновник кооперативу «Набережний квартал – Жаботинського», замість урочистого перерізування стрічок під час здачі багатоповерхівок в експлуатацію опинився за гратами. Чому будівельні аферисти в нашій області почуваються як риба у воді, заважаючи добропорядним громадянам ефективно співпрацювати з такими ж добропорядними місцевими забудовниками.

 

Отже, горе-бізнесменові Олександрові Савченку судді встановили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 50 діб із можливістю внести заставу у розмірі 41, 5 млн грн.

Як зазначають колеги з порталу «Волинь24», відповідну ухвалу виніс Київський районний суд Одеси 8 жовтня ц. р. Затримали громадянина в цей же день працівники управління захисту економіки в Одеській області і обласної прокуратури.

Олександра Савченка підозрюють у привласненні майна (ч. 5 ст. 191 КК України).

Кооператив, який очолював чоловік, будував дві багатоповерхівки на вулиці Жаботинського, 3/1 в Одесі.

«За інформацією прокуратури, Олександр Савченко через підлеглих збирав кошти з членів кооперативу, щоб збудувати другу секцію висотки. На той час вже діяла заборона на будівельні роботи. Крім того, Державна архітектурно-будівельна інспекція України своїм рішенням анулювала дозвіл на будівництво. Попри це під керівництвом підозрюваного менеджери уклали за кілька місяців 2016 р. ще 92 договори про пайову участь. Таким чином від інвесторів на будівництво надійшло майже 42 мільйони гривень. Олександр Савченко «розчинив» ці кошти через підприємства-контрагенти. Наразі триває досудове розслідування», – пише «Волинь24»..

За даними газети «Факти», житловий комплекс «Набережний квартал» на вулиці Жаботинського в Одесі збудувала компанія «NK Group». Заснував її хмельницький бізнесмен Юрій Сусляк. ЖК з такою ж назвою є в низці міст України.

У портфоліо «NK Group», крім «Набережного кварталу», входить низка брендів, таких як «Чайка», «Європейський квартал», «Атлант», «Капучіно», «forRest», «Рів’єра» тощо.
Як пише Агенція «ВолиньPost», ця компанія зводить будівельні комплекси і в м. Луцьку. Йдеться про 3 житлових кооперативи: «Луцька Рів’єра», «Атлант» та «forRest»:

«Ця компанія діяла за певною схемою: створювала мережу не пов’язаних будівельних кооперативів, зводила каркас будинку та зупиняла будівництво. Покупці сплачували 90 % вартості оселі на рахунок кооперативу. Об’єкти зводили з порушеннями, тож згодом їх «заморожували». Такі проблеми виникали у Харкові, Рівному, Тернополі, Одесі, Львові, Вінниці. До слова, у «Луцьку Рів’єру», що на вул. Ковельській у Луцьку, жителі досі не можуть заселитись через відсутність води, газу та світла».

У січні 2017 року стало відомо про те, що через відсутність дозвільних документів лише від будівництва чотирьох житлових комплексів у м. Луцьку, а саме «forRest», «Атлант», «Lucesoria» та «Рів’єра», місцевий бюджет недоотримав майже 1 млн 100 тис. грн.

«Тоді голова Консультативної ради при прокуратурі Волинської області Григорій Остров повідомив, що у ЖК «forRest» нема жодного документа, який дозволив би будівництво. Попередні дозвільні документи скасували, а нові так і не виготовили. Крім того, у прокуратурі 18 січня 2016 р. відкрили кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем службових осіб ПП «Алеся», яке будує житловий комплекс «forRest». Вони розпочали будівництво на вул. Володимирській, чим спричинили руйнування сусіднього будинку. Під час досудового розслідування провели перевірки ДАБІ, які встановили ряд порушень на будівництві. Тому скасували декларацію про початок будівельних робіт на вказаному будівництві. Вже у жовтні 2017 р. у ЗМІ з’явилась інформація про те, що ЖК «forRest» здали в експлуатацію. Також повідомляли про невідповідність даних, які є в документації ЖК «Атлант», з реальною ситуацією, у березні 2016 р. Проте 23 червня 2017 р. власники отримали ключі від квартир у житловому комплексі», – нагадують колеги.

Чи арешт столичного бізнесмена Олександра Савченка покладе край свавіллю аферистів на будівельному ринку області, покаже час. В усякому випадку, вже зараз можна стверджувати одне: він зганьбив усіх Савченків, які не мають до його діяльності ані найменшого стосунку. Ні, наприклад, Герой України Надія Савченко, ні голова облдержадміністрації Олександр Савченко, ні тисячі інших добропорядних Савченків.

Світлана КОМА.

На фото порталу «Волинь24»: Олександр Савченко, аферист-забудовник, у залі оденського суду.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (0) - 0%
Банкет під час чуми (3) - 50%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 16.7%
Підстава для негайного звільнення чиновників (1) - 16.7%
Мені байдуже (0) - 0%