Звільнення від нацистів та їхній поплічників: цифри, дати і факти

Звільнення від нацистів та їхній поплічників: цифри, дати і факти

26 жовтня в м. Луцьку відбудуться заходи з нагоди вшанування пам'яті жертв Другої світової війни.


Секретар Луцької міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт підписав розпорядження про вшанування пам'яті жертв Другої світової війни.

«З метою відзначення річниці визволення України від нацистських загарбників 26 жовтня 2018 р. о 10.00 годині на меморіальному комплексі «Вічна Слава» відбудеться покладання квітів до пам'ятного знаку «Поранений солдат» за участю представників підприємств, установ, ветеранських та інших громадських організацій міста», – повідомляє відділ інформаційної роботи Луцької міської ради.

Слід зазначити, що Друга світова війна для волинян розпочалася 1 вересня 1939 р., коли нацистська Німеччина здійснила напад на Польську державу, до складу якої входили західноукраїнські землі. Чимало волинян у складі Війська Польського воювали з гітлерівцями на фронті, а волинські міста були піддані жорстокому бомбардуванню Люфтваффе. 17 вересня 19139 р, на основі таємного пакту між третім рейхом і СССР в Західну України увійшли окупаційні війська «Країни Рад».

Волинську область від гітлерівських, угорських та інших окупаційних військ «другими совєтами» було очищено 22 липня 1944 р. Останній населений пункт України – м. Ужгород – позбавився внаслідок наступу Червоної армії гітлерівських та угорських загарбників 27 жовтня 1944 р., а на нинішній кордон України в Закарпатській області передові підрозділи військ СССР вийшли 28 жовтня 1944 р. Тоді ж була створена Закарпатська Україна зі своїм урядом. Закарпатська область виникла та була включена до складу УРСР/СССР 22 січня 1946 р. 

Ну, а Друга світова війна офіційно завершилася 2 вересня 1945 р. після капітуляції Японії...

Наш кор.

На фото Романа УСТИМЧУКА: на меморіалі «Вічна слава».  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (248) - 44.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (173) - 30.9%