«До особливого розпорядження»…

«До особливого розпорядження»…

Волинський єпископ Нафанаїл – проти Вселенського патріарха Варфоломія…


Ескалація міжконфесійних стосунків в українському православ’ї після рішення Священного синоду Константинопольського патріархату про скасування всіх накладених обмежень Російською православної церквою на патріарха УПЦ КП Філарета (в миру – Михайло Денисенко) та Предстоятеля УАПЦ Макарія  (Микола Малетич) триває і вже перейшло на місцевий грунт.

Це відбувається незважаючи на те, що Вселенський патріарх Варфоломій І (в миру – Димитріос Архонтоніс) оголосив, що лише новостворена Помісна православна церква в Україні отримає від Константинополя Томос канонічності і самостійності, і виникне вона на підставі запланованого собору за участі всіх єпископів і митрополитів, незалежно від того, до якої гілки православ’я вони належать.

Відомо, що Предстоятель УПЦ Московського патріархату, митрополит Онуфрій (в миру – Орест Березовський) разом із запорізьким єпископом узяв участь в засіданні Священного синоду РПЦ, який під проводом московського патріарха Кірілла (Владімір Гундяєв) відбувся в м. Мінську і де заявили про розрив канонічних стосунків зі світовим православ’ям.

Недавно митрополит Онуфрій побував у м. Луцьку, де щодо ідеї незалежності православної української церкви, яка бере початки з 988 р. після хрещення наших предків у м. Києві Великим князем Володимиром, заявив:

«А що сьогодні Томоси якісь там обіцяють, непонятно шо... Ми маємо всі свободи і незалежності, церковні, адміністративні. Ми самі робимо все, як вважаємо за потрібне».

Відтак, і місцеве духовенство отримало чіткі вказівки. Одна з них уже реалізувалася в розпорядженні, яке за №426 підписав 17 жовтня 2018 р. єпископ Волинський і Луцький УПЦ Московського патріархату Нафанаїл (в миру – Павло Крикота, уродженець с. Залюття Старовижівського р-ну):

«Відповідно до благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в зв’язку з грубим порушенням Константинопольським Патріархатом правил святої Церкви та ухвалою низки анти канонічних рішень, що мають відношення до Української Православної Церкви, з 15 жовтня 2018 р. і до особливого розпорядження, для всіх священнослужителів спів служіння з кліриками Константинопольської Церкви, а для мирян участь у таїнствах, що здійснюються в її храмах, є неможливим».

Світлана КОМА.

На фото прес-служби Волинської єпархії УПЦ МП: розпорядження владики Нафанаїла про бойкот Константинопольського патріархату.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (248) - 44.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (173) - 30.9%