Вибори по-польськи

Вибори по-польськи

Правляча партія «Право і Справедливість» (PiS) дещо втратила підтримку поляків на виборах до місцевих органів влади, але зберегла за собою перше місце і право «першої шлюбної ночі» на формування більшості в радах.


Державна виборча комісія Польщі 25 жовтня представила результати місцевих виборів, що відбулися у неділю, 21 жовтня. Явка виборців на дільницях склала 54,96%, що вже стало рекордом свідомої громадянської позиції в Республіці Польща.

За даними ДВК, як інформує «Польське радіо», у 9 воєводствах більшість мандатів у місцевих радах отримала керівна партія «Право і Справедливість» (PiS) – загалом по країні 254 депутати, опозиційна «Громадянська платформа» (РО), у свою чергу, перемогла у 7 воєводствах – 194, а ноу-хау цьогорічного виборчого процесу стала «Польська селянська партія» (РРС), котра зайняла 3 місце і набрала 70 місць депутатських мандатів у місцевих радах, зробивши ставку на молодь і відібравши голоси в правлячої партії. Позапартійним  дісталося лише 15 місць, і вони ні на що не впливають.

Для волинян особливо приємним є успіх уже в першому турі волевиявлення нині чинного президента Любліна – міста-побратима Луцька – Кшиштофа Жука, проти якого боровся і ставленик Варшави, Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек (представляє «Право і Справедливість» – PiS), який для боротьби з чинним очільником громади навіть застосовував вплив прокурорів, які безуспішно намагалися звинуватити градоначальника в корупції. Отже, Кшиштоф Жук (опозиційна «Громадянська платформа»  – РО) здобув понад 50% голосів виборців і вже святкує перемогу, приймаючи вітання, в тому числі, і від українського міста-побратима Луцька.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото «Gazeta Wyborcza»: новообраний і діючий президент м. Любліна Кшиштоф Жук.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%