Екс-начальник УВС буде головою облдержадміністрації

Екс-начальник УВС буде головою облдержадміністрації

Кабінет міністрів України на засіданні 24 жовтня 2018 р. погодив  проекти указів Президента України Петра Порошенка про звільнення 4 голів облдержадміністрацій та призначення на їхнє місце нових керівників. Серед них – нинішній перший заступник голови Одеської облдержадміністрації Олександр Терещук, який свого часу був начальником УМВСУ у Волинській області, очолював столичний главк Нацполіції, а скоро має всі шанси стати головою Київської облдержадміністрації.

 

Отже, за клопотанням Адміністрації Президента України уряд на чолі з Володимиром Гройсманом погодив відставку голови Луганської облдержадміністрації Юрія Гарбуза, Київської – Олександра Горгана, Чернівецької – Олександра Фищука та Черкаської – Юрія Ткаченка.

Міністр молоді і спорту України Ігор Жданов, який був присутнім на засіданні КМУ, повідомив журналістам «Радіо «Свобода», що Кабмін серед іншого погодив призначення на посаду голови Київської облдержадміністрації Олександра Терещука, який наразі працює першим заступником голови Одеської облдержадміністрації в Максима Степанова.

Кадрові перестановки, які здійснює Президент Петро Порошенко на рівні областей, викликають особливий інтерес і на Волині, де з квітня ц. р. успішно очолює виконавчу владу області генерал-полковник міліції у відставці Олександр Савченко. І цьому є кілька пояснень.

Насамперед, раніше Олександр Савченко працював першим заступником голови Київської облдержадміністрації Олександра Горгана, який, як бачимо, вже втрачає посаду.

Натомість його місце займе Олександр Терещук, який задовго до «Революції гідності» був переведений із центрального апарату Міністерства внутрішніх справ України на посаду начальника УМВСУ у Волинській області в чині полковника, потім отримав звання генерал-майора міліції, а в період Майдану забезпечував громадський порядок та серед іншого не допустив, щоб деякі «гарячі голови» розграбували зброю та боєприпаси в арсеналі облуправління внутрішніх справ.

Утім, один із організаторів Волинського майдану, нинішній народний депутат України Ігор Гузь неодноразово називав Олександра Терещука «регіоналом», а тому критикував і його призначення на посаду начальника ГУ Нацполіції у м. Києві, і на пост першого заступника голови Одеської облдержадміністрації.

Як бачимо, в Президента України Петра Порошенка (і не тільки в нього) – діаметрально протилежна думка щодо ділових, професійних і моральних якостей Олександра Терещука.

Станом на ранок 26 жовтня на сайті глави держави немає офіційних указів ні про звільнення чотирьох голів облдержадміністрацій, ні про призначення інших.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото автора: Олександр Терещук як начальник УМВСУ у Волинській області під час заворушень «Революції гідності» в коридорі на другому поверсі біля кабінету голови облдержадміністрації відповідає на запитання журналістів.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%