В будівлю уряду – з гранатою!

В будівлю уряду – з гранатою!

Неспокійна Вірменія продовжує народжувтаи сенсаційні новини. Після революційних заворушень, призначення лідера опозиції Нікола  Пашиняна на посаду глави уряду та його добровільної відставки, щоб провести позачергові парламентські вибори, в Єревані знову неспокійно.


Портал «Новини Вірменії» щойно повідомив:

«У Єревані невідомий увірвався до будівлі уряду з гранатою в руці, щоб підірвати себе. Чоловіка було знешкоджено співробітниками, які охороняли громадський порядок у будівлі уряду».

«43-річного чоловіка піддали приводу. За фактом події порушено кримінальну справу з ч.1 ст. 235 Кримінального кодексу Вірменії. Обставини події з'ясовуються. Стаття передбачає незаконне придбання, збут, зберігання, перевезення або носіння вогнепальної зброї (крім гладкоствольної вогнепальної зброї і патронів до неї), боєприпасів, патронів до нарізної вогнепальної зброї, вибухових речовин або вибухових пристроїв», – цитує колег «Українська правда».

Слід нагадати, що в Вірменії вже не вперше відбуваються напади на органи державної влади. Як забути події, які сталися 27 жовтня 1999  р.?

Тоді група з п'яти озброєних людей у довгому верхньому одязі увірвалася в зал засідань Національних зборів Республіки Вірменія і відкрила вогонь по президії, де знаходилися і міністри (якраз був день уряду – так званий «день питань і відповідей»).

«За кілька хвилин країна втратила главу уряду Вазґена Сарґсяна, спікера парламенту Карена Демірчяна і обох його заступників, міністра і трьох депутатів. Загалом загинуло вісім людей. Кількох поранених шпиталізували в лікарню у важкому стані. Лідер нападників вигукував, що уряд «смокче кров народу»», – нагадує «Вікіпедія».

Наступного ранку нападники здалися й після тривалого судового процесу в 2003 р. отримали вироки довічного ув’язнення. На суді їхній керівник, колишній журналіст Наїрі Унанян твердив, що вбивством прем’єр-міністра Вазґена Сарґсяна він хотів «відновити конституційний порядок» і посилити позиції тодішнього президента Роберта Кочаряна.

Світлана КОМА.

На фото «Радіо «Свобода»: кадри з розстрілу міністрів і керівників вірменського парламенту.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%