Газетний сепаратизм по-коломацьки

Газетний сепаратизм по-коломацьки

Національна спілка журналістів України та фахівці з аналітичного центру «Платформи прав людини» засудили практику підміни співпраці органів самоврядування та державної виконавчої влади з реформованими газетами випуском «бойових листків» під виглядом «інформаційних бюлетенів».


Прецедент, який стався на Харківщині, має пряме відношення і до інших областей держави. Зокрема, і на Волині деякі князьки в ранзі голів ОТГ вирішують народжувати підконтрольні «ЗМІ», котрі цілком і повністю залежать від волі місцевої «еліти».

Тому голова НСЖУ Сергій Томіленко та фахівці «Платформи прав людини» офіційно звернулися за роз’ясненнями до Харківської облдержадміністрації.

«З керівництвом Коломацької ОТГ, Ізюмської міськради та Лозівської райдержадміністрації проведена відповідна робота щодо неприпустимості друку «інформаційних бюлетенів»…  Друк органами місцевого самоврядування бюлетенів, вісників, не передбачений жодним нормативно-правовим актом. Офіційні друковані видання не має права засновувати орган місцевого самоврядування», – наголосив заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк.

«Випуск місцевою владою «інформаційних бюлетенів» є незаконним і має бути припинений. Харківська ОДА підтримує НСЖУ щодо недопустимості підміни на місцях комунальних газет, які реформуються, підручними «вісниками».  Розраховуємо, що і з Харківщини, і з інших областей України ми надалі не отримуватимемо пропагандистські бюлетені, а органи самоврядування шукатимуть співпрацю з місцевими ЗМІ і не підриватимуть місцевий ринок преси безкоштовними вісниками. Дякуємо за ґрунтовну юридичну консультацію колегам з «Платформи прав людини», – зазначив Сергій Томіленко.

Тож будемо сподіватися, що «газетним сепаратизмом по-коламацьки» не будуть займатися й на Волині, а натомість на підставі договорів ОТГ офіційно співпрацюватимуть із зареєстрованими на основі чинного законодавства друкованими засобами масової інформації місцевої сфери розповсюдження.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото: відповідь із Харкова про «коломацьку аномалію».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 50%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 22.4%
Мене це не стосується. (8) - 10.5%