Чого чекати від Анґели Меркель на свято Всіх святих?

Чого чекати від Анґели Меркель на свято Всіх святих?

Сьогодні центральна частина м. Києва – перекрита. Через насичену програму візиту канцлера ФРН Анґели Меркель та її участь у низці публічних заходів, довелося обмежити рух автотранспорту. Але чого ще очікують від керівника виконавчої влади однієї з найпотужніших держав Євросоюзу вітчизняні та зарубіжні фахівці?


Ось що про це написали колеги з «Німецької хвилі»:

У Берліні розповіли про програму візиту канцлерки Німеччини Анґели Меркель в Україну 1 листопада. Одна з головних тем переговорів – конфлікт на Донбасі (вживається саме цей термін, а не збройна агресія РФ в Україну, – ред.).

Про це повідомила журналістам у п'ятницю, 26 жовтня, заступниця речника уряду Німеччини Ульріке Деммер.

Першим співрозмовником канцлерки стане Президент України Петро Порошенко, який буде приймати Анґелу Меркель із військовими почестями. Головними на переговорах лідерів двох країн, каже Ульріке Деммер, будуть «питання двосторонніх відносин, а також конфлікт на Сході України і хід реалізації Мінських домовленостей».

Мінські домовленості – єдиний шлях?

Офіційний Берлін, як і раніше, вважає ці домовленості єдиною основою для пошуку шляхів подолання конфлікту на Донбасі.

«Без них не вдалося б локалізувати цей конфлікт, – переконана представниця уряду. – Тому так важливо проявити політичну волю до повної імплементації 13 пунктів «Мінського протоколу».

До числа першорядних, за словами Ульріке Деммер, належать дотримання режиму припинення вогню, відведення важких озброєнь від лінії зіткнення і відновлення цивільної інфраструктури, що необхідно для проведення регіональних виборів на Донбасі відповідно до українського законодавства і за стандартами ОБСЄ.

До Небесної Сотні і студентів

Після переговорів з Президентом Петром Порошенком і спільної прес-конференції Анґела Меркель вирушить до пам'ятника Героям Небесної Сотні, а потім – на зустріч з Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом. На переговорах з ним, розповіла Ульріке Деммер, мова піде переважно про торгово-економічні відносини між двома країнами і міжнародні проблеми".

Крім того, в програмі візиту Анґели Меркель – бесіди з лідерами парламентських фракцій і дискусія з українськими студентами. У той самий день, який багато в яких землях Німеччини є вихідним на честь римо-католицького свята Усіх святих, пізно ввечері канцлерка повернеться до Берліна.

Наш кор.

На фото Агенції AFP: Петро Порошенко і Анґела Меркель під час зустрічі в травні 2017 р.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%